تکنولوژی

کانن سنسور ۲۵۰ مگاپیکسلی ساخت

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

امروزه در حالیکه دوربین های ۵۰ مگاپیکسلی نیز از حد نیاز افراد عادی بالاتر است بازهم شاهد پیشرفت‌های بیشتر و دوربین ها و سنسور هایی با کیغیت خارق‌العاده تر هستیم. با این حال کانن فکر میکند یک سنوسر ۲۰۰ مگاپیکسلی ممکن است شما را به وجد بیاورد.

امروزه در حالیکه دوربین های ۵۰ مگاپیکسلی نیز از حد نیاز افراد عادی بالاتر است بازهم شاهد پیشرفت‌های بیشتر و دوربین ها و سنسور هایی با کیغیت خارق‌العاده تر هستیم. با این حال کانن فکر میکند یک سنوسر ۲۰۰ مگاپیکسلی ممکن است شما را به وجد بیاورد. برای همین دست به تولید سنسوری ۲۵۰ مگاپیکسلی زده است. سنسور جدید APS-H کانن تا به امروز پرقدرت ترین سنسور Cmos بازار با رزولوشن بسیار بالاست. با دیجی اسپارک همراه باشید.

چندی قبل کانن به همگان خاطر نشان کرده بود که درباره رزولوشن سنسور ها بسیار حساس و جدی عمل میکند. و پس از آن یک پک سنسور های ۵۰ مگاپیکسلی را معرفی کرد. این سنسور تصاویری با ابعاد ۱۹٫۵۸۰*۱۲٫۶۰۰ پیکسل را ثبت میکند و اندازه سنسور نیز متناسب است و زیاد بزرگ نشده و چیزی حدود ۲۹٫۲ * ۲۰٫۲ میلیمتر است. افزایش میزان سیگنال هر سنسور با پیکسل های بزرگ‌تر میتواند مشکلاتی همچون تأخیر در سیگنال ها و همچنین اختلاف اندک در زمان بندی را بوجود بیاورد. اما سنسور جدید دارای سیستم ultra-high signal است که سرعتی برابر با ۱٫۲۵ بیلیون پیکسل در ثانیه را ارائه میدهد. این رقم برای هر عکاس حرفه‌ای بی‌نظیر است.

canon-250-megapixel-1@2x

این سنسور بر روی یک نمونه اولیه دوربین نصب و تست شده است و نتایج حاکی از آن است که شما میتوانید یک نامه را از فاصله ۱۸ کیلومتری از مبدأ با عکاسی از آن بخوانید. که مقداری از آن نیز بستگی به لنز مورد استفاده دارد. رزولوشن فیلم بردارینیز ۱۲۵ بار بهتر از یک ویدئوی Full HD است و ۳۰ برابر نیز از فیلم‌های ۴k بهتر است هرچند تمامی این‌ها در ۵ فریم بر ثانیه است. این فریم ها به کاربران اجازه میدهد تا تصاویر و یا بخش‌های مناسب این عکس/ویدئو ها را جدا کرده و با کیفیت ۴k وfull HD آنهارا ذخیره کنید.

به هرحال به این زودی ها یک دوربین ۲۵۰ مگاپیکسلی را در فروشگاه محله خود نمیتوانید پیدا کنید. کانن بیان کرده که فعلاً ممکن است این تکنولوژی برای مقاصد امنیتی و تصویر برداری های هوایی و نظامی به کاربرده شود.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲ دیدگاه