تکنولوژی

کفشی از بازیافت زباله های اقیانوس

کفشی از بازیافت زباله های اقیانوس - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

Adidas به تازگی یک جفت کتانی از بازیافت زباله های اقیانوس ساخته است.در دنیای امروز اقیانوس ها به سطل زباله های مملو از زباله تبدیل شده اند. زباله هایی چون پلاستیک های یکبار مصرف و کاغذ و شیشه و زباله های ناشی از تولیدات کارخانه ای باعث آلودگی حیات وحش اقیانوس ها می شود.

Adidas امیدوار است با تولید جدید خود، که در اوایل ماه پرده برداری می کند به پاکسازی اقیانوس و پیشبرد تلاش ها برای داشتن محیط زیست سالم کمک کند. تولید این کفش با همکاری بین شرکت های ورزشی آلمانی و یک گروه حفاظت اقیانوس که در نیویورک مستقراست انجام شده است.

 کفشی از بازیافت زباله های اقیانوس  - دیجی اسپارک

به گفته آدیداس، کفش منحصر به فرد بالا به طور کامل از نخ و الیاف درست شده از بازیافت زباله های اقیانوس است. درواقع با استفاده از این روش آدیداس موفق شده است ایده خارق العاده ای در ایجاد طیف گسترده ای از کفش های سبک به وجود آورد.

Eric Liedtke یکی از اعضای هیت مدیره آدیداس در مورد این طراحی چنین می گوید:” بافندگی از زباله های دور ریختنی با الگوهای کفش های سنتی به طور کلی متفاوت است و ما برای تولید این کفش به هیچ چیز جز زباله نیاز نداریم.”

آدیداس می گوید قصد ندارد که این کفش را به صورت یک برند تجاری درآورد اما امیدوار است با تولید این کفش مصرف کنندگان را به تامل وا دارد و با مصرف این نوع محصولات ساخته شده با پلاستیک و بازیافت آنها، پاکسازی اقیانوس را بهبود بخشد.

 Liedtke گفت:” آدیداس تلاش خود را در این زمینه بیشتر خواهد کرد و با نوآرویهای جدید سعی در تولید کفش ها ورزشی برای ورزشکاران نیز می باشند.” این طرح تا پایان سال به بازار عرضه خواهد شد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه