تکنولوژی

کفش های چراغ دار برای ورزشکاران در شب

نوشته شده توسط آزاده مختاری

بیار پیش آمده است که افرادی به خاطر مشغله های کاری نتوانند در روز به ورزش کردن بپردازند و شب را بهترین فرصت برای پیاده روی بدانند. بنابراین یکی از مشکلاتی که سر راه این افراد قرار می گیرد تاریکی شب و عدم پیدا کردن مسیر است که ممکن است جلو پای خود را نبینند یا خودروهای عبوری از این مسیرها باعث تصادف شوند. همچنین ممکن است این ورزش به صورت گروهی باشد و افراد در تاریکی همدیگر را گم کنند. بنابراین استفاده از کفش های چراغ دار می تواند کمک شایانی به این دسته از افراد داشته باشد.

در ادامه با دیجی اسپارک برای معرفی کفش های چراغ دار برای ورزشکاران در شب همراه ما باشید.

این کفش ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند به عنوان راهنمایی مسیر و مربی مورد استفاده قرار می گیرند و با روشن کردن مسیر تا ۳۰متر سبب پیاده روی راحت تر گردند. این کفش ها برای پیاده روی افراد درشب و کوهنوردی و ورزش هاکی بسیار مفید می باشند. در این کفش ها از LED هایی استفاده شده است که به صورت باله روی بند کفش نصب می شوند و بند کفش می تواند به عنوان قلاب این چراغ ها باشد. همچنین نور این LED ها می تواند ۲۷۰ درجه روشنایی داشته باشند.

کفش های چراغ دار برای ورزشکاران در شب

کفش های چراغ دار برای ورزشکاران در شب | دیجی اسپارک

این چراغ های LED شامل چند چراغ سفید در جلو کفش برای نشان دادن مسیر پیش رو و یک چراغ قرمز در قسمت پشت باله برای پشت کفش و هشدار به رانندگان است که در یک باله قرار گرفته اند و خاصیت ضدآب دارند. همجنین برای شارژ این LED  ها از باتری یون لیتیوم با پورت USB  استفاده می شود که در صورت شارژ کامل می تواند چهار تا هشت ساعت روشن بماند.

ایده این کفش از آن جا مطرح شد که دونده معروف دو مارتون شب هنگام به علت تاریکی در گودال سقوط کرد ومجروح شد. این کفش هم اکنون در کمپین طراحی شده است ودرپی جمع آوری سرمایه مورد نیاز است.

این کفش در ماه های آینده وارد بازار خواهد شد و قیمت دقیقی از آن مشخص نشده است.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه