رباتیک سخت افزار

کنترل گجت ها با حرکت دست

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

چگونگی ارتباط ما با گجت هایمان همواره دستخوش تغییر بوده و گاهی با معرفی تکنولوژی جدیدی، انقلابی در آن پدیدار می شود. شرکت گوگل با پروژه ای به نام  soli، دست به ابتکاری تازه زده و شاید پیشرو انقلابی دیگر در این زمینه باشد. این تکنولوژی با ردیابی حرکت دست‌ها و انگشت هایتان به شما اجازه می دهد که ابزارهای خود را بدون نیاز به تماس فیزیکی کنترل کنید. کاربران خواهند توانست با جمع کردن انگشت های خود، کشیدن شست به یک طرف و یا اشاره انگشت به یک نقطه، صدای استریو خود را کم و زیاد کنند یا دستگاهی را خاموش و روشن کنند.

 

آزمایشگاه تکنولوژی پیشرفته گوگل، سامانه تشخیص حرکتی ساخته اند که این امکان را به رادار خود می دهد، که هر حرکت کوچکی را شناسایی کند. یک سنسور با ردیابی حرکت دست ها، اطلاعات ورودی به دستگاه را کنترل می کند. تیم گوگل قصد دارد به زودی و در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان I/O این تکنولوژی را به نمایش بگذارد. چگونگی حرکت انگشتها در هوا برای کنترل اشیاء در دنیای مجازی، از جمله مواردی است که نشان داده خواهد شد.

تکنولوژی ردیابی حرکت را می توان در یک چیپ به اندازه ناخن جای داد. گوگل قصد دارد از این تکنولوژی در محصولاتی همچون ساعت های هوشمند استفاده کند. تاریخ انتشار Soli هنوز مشخص نشده ، اما زیاد طول نخواهید کشید که آدمها را در حال بال و پر زدن در خیابان ها ببینیم !

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه