تکنولوژی

۱۰حقیقت در مورد زندگی نیکولا تسلا (Nikola Tesla) “بخش دوم”

10حقیقت در مورد زندگی نیکولا تسلا (Nikola Tesla) - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

همانطور که در بخش اول گفتیم “Nikola Tesla مخترع، مهندس و فیزیکدان آمریکایی در سال ۱۸۵۶ در Smiljan ( در حال حاضر کرواسی) متولد شد. همانطور که می دانید تسلا در طراحی سیستم برق متناوب  مدرن فعلی بیشترین نقش را داشته است.او در سال ۱۹۴۳ بسیار فقیرانه درگذشت. اما بخاطر اختراعات بسیار زیاد، یک شهرت جهانی دارد. و در رمان ها و فیلم ها شخصیت این مخترع به تصویر کشیده شده است.”

در اینجا به بیان پنج حقیقت دیگر می پردازیم.

۶- اموال تسلا در دست دولت آمریکا قرار دارد.

وقتی که تسلا درگذشت دفتر املاک کشورهای بیگانه اموال آن را تصرف کردند. در نهایت بخشی از اموال به خانواده او بازگردانده شد و چند مورد هم به موزه تسلا در بلگراد اهدا شد. جالب اینکه با اینکه تسلا در سال ۱۹۴۳ میلادی درگذشت اما هنوز برخی از اسناد شخصی تسلا در نزد دولت امریکا قرار دارد.

۷- تسلا بی خوابی داشته است و رفتار وسواسی از خود نشان می داده است.

تسلا ادعا می کرده که بدن او نیاز به ۲ ساعت خواب بیشتر نداشته است و با همین دوساعت خواب می توانسته تمامی کارهای روزانه خود را انجام دهد. اما مشخص نیست چرا او بیش از ۲ ساعت نمی توانسته بخوابد پس به دلایلی او بی خوابی داشته است.

همچنین تسلا وسواس خاصی به عدد ۳ داشت. او با ۱۸ دستمال (مضربی از عدد ۳) قبل از خوردن شام اتاق غذاخوری خود را تمیز می کرده است. او از لمس اشیاء ساخته شده از طلا و جواهر و لمس کردن مو متنفر بوده است.!!!

۸- ادیسون و تسلا رقیب بوده اند.

شاید تصور کردن دو دانشمند و مخترع مانند ادیسون و تسلا به عنوان رقیب و دشمن شمردن آنها تصوری لذت بخش باشد. اینکه هرکدام اختراعی برای بهتر بودن از دیگری انجام داده اند اما ادیسون طراحی دینامو قبل از تسلا انجام داده است و تسلا با ایجاد موتور القایی متناوب با آن همکاری کرده است. شاید برای رابطه ادیسون و تسلا یک شرح دقیق تر با عنوان ” رقبای کسب و کار ” وجود داشته باشد.

۹- تسلا به نویسنده مشهور آن زمان مارک تواین (Mark Twain) برای تسکین دردش کمک کرد.

تسلا برای ایجاد برق کارآمدتر دستگاهی داشت که به عقید خود تسلا این دستگاه یک ماشین زلزله بوده است. زیرا در هر زمان که او آزمایشات خود را انجام می داد خانه و محله او در منهتن (Manhattan) می لرزیده است.این ماشین یک اسلایتور فرکانس بالا، که در آن یک پیستون در زیر پلت فرم با حرکت نوسانی وجود داشت.

وقتی  مارک تواین (Mark Twain) که یکی از دوستان تسلا در باشگاه آقایان بود در مورد درد در سیستم گوارش خود صحبت کرد تسلا آن را به آزمایشگاه دعوت کرد. او بر روی پلت فرم که نوسانگر آن روشن بود ایستاد. بعداز ۹۰ ثانیه تمامی درد آن در ناحیه روده و دستگاه کوارش از بین رفت.

۱۰- شما به صورت رایگان از تسلا می توانید Wi-Fi دریافت کنید!!

کمپین Indiegogo  توسط کمیک وب (web comic) خالق متی اینمن (Matthew Inman) برای جذب سرمایه مرکز علوم تسلا را راه اندازی کرد. از نتایج کاری این کمپین ساخت یک مجسمه هفت فوتی از تسلا می باشد که با ۷۲۲ هزار نفر حامی این کار را انجام داد.دراین مجسمه  یک کپسول زمان و یک نقطه اتصال Wi-Fi   قرار داده شد که برای استفاده رایگان همگان می باشد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه