تکنولوژی

۱Passwordبرای یادآوری رمز عبور در گوشی های هوشمند

1Passwordبرای یادآوری رمز عبور در گوشی های هوشمند
نوشته شده توسط آزاده مختاری

آیا برای شما نیز اتفاق افتاده است که پس از عضویت در گروهی یا سایتی پسورد خود را فراموش کنید؟ ممکن است در گوشی شما هزاران برنامه کاربردی وجود داشته باشد که نیاز به پسورد دارند ولی شما با توجه به موارد مختلف و پسوردهای فراوان در شبکه های مختلف فراموشی این موارد طبیعی است.

ممکن است در یک شبکه اجتماعی اطلاعات مهمی داشته باشید و بخواهید این اطلاعات را برای ورود مجدد دسترسی داشته باشید بنابراین برنامه ای به نام ۱Password را به شما معرفی می کنیم که در صورت فراموشی رمز به کمک شما می آید.

در ادامه با دیجی اسپارک با ۱Passwordبرای یادآوری رمز عبور در گوشی های هوشمند همراه باشید.

هر یک از شما احتمالا در شبکه‌های اجتماعی مختلفی عضو هستید که برای ورود به این شبکه‌ها نیاز به وارد کردن رمز‌عبور دارید. به‌خاطر سپردن این تعداد رمز‌عبور کار آسانی نیست و استفاده از یک رمز عبور مشترک هم  برای حساب‌های مختلف امنیت شما را به خطر می‌اندازد. برای مدیریت رمز عبور نرم افزارهای LastPass و ۱Password تولید شده اند که با استفاده از این دو نرم افزار می توانید در هر کجا پسورد خود را به خاطر آورید.

برای شروع کافی است که رمز‌های عبور شبکه‌های اجتماعی مختلف خود را در برنامه ۱Password وارد کنید . از این به بعد وقتی شما در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیاز به وارد کردن رمز‌عبور دارید در فیلد رمز عبور میانبر  ۱Passwordرا خواهید دید که با یک کلیک ساده رمز عبور شما توسط این برنامه به طور اتوماتیک در فیلد پسورد وارد می‌شود.

یکی از ویژگی‌های خوب این برنامه داشتن قابلیت Master Password است که این قابلیت این امکان را به شما می دهد که تنها با یک رمز عبور در سایت‌های مختلف وارد شوید. در ابتدا شما همه پسوردهای شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های مختلف را باید در این برنامه وارد و ذخیره کنید و سپس به وسیله قابلیت Master Password یک پسورد را تعریف ‌کنید و برای وارد شدن در سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی مختلف تنها این پسورد را وارد ‌کنید. پس از وارد کردن این پسورد این برنامه به صورت خودکار در پایگاه داده خود رمز عبور سایت موردنظر را برای شما پیدا می‌کند و در فیلد پسورد قرار می‌دهد.

این برنامه برای سیستم عامل های اندروید و “iOS” طراحی شده است وکاربران می توانند نسخه رایگان آن را از سایت های مختلف دانلود و به استفاده از ان بپردازند.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه