تکنولوژی

۳نکته که قبل از خرید لپتاپ باید بدانید

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

مه ما زمانی که میخواهیم یک وسیله جدید بخریم ترجیح میدهیم در مورد آنهاتحقیق کنیم و مزایا و معایب آن‌ها را در نظر بگیریم. گاهی اوقات برایمان پیش آمده که پس از خرید یک محصول از کرده خود پشیمان شویم و به خود بگوییم اگر این وسیله فلان قابلیت را داشت بهتر بود یا قابلیت فلان برای من خیلی کارآمد است. در این نوشته ۳ مورد که باید قبل از خرید یک لپتاپ در نظر بگیرید آورده شده است.

همه ما زمانی که میخواهیم یک وسیله جدید بخریم ترجیح میدهیم در مورد آنهاتحقیق کنیم و مزایا و معایب آن‌ها را در نظر بگیریم. گاهی اوقات برایمان پیش آمده که پس از خرید یک محصول از کرده خود پشیمان شویم و به خود بگوییم اگر این وسیله فلان قابلیت را داشت بهتر بود یا قابلیت فلان برای من خیلی کارآمد است. در این نوشته ۳ مورد که باید قبل از خرید یک لپتاپ در نظر بگیرید آورده شده است.

Samsung-SSD-830-RAID

۱ – داشتن SSD

همانطور که همه میدانیم امروزه حجم سیستم عامل ها و برنامه‌های آن‌ها بسیار افزایش یافته است و اجرای پرسعت یک برنامه و بوت شدن سیستم بدون تلف شدن وقت بسیار حایض اهمیت است. اگر بخواهیم کمی عاقلانه رفتار کنیم بهتر است که سمت لپ تاپ هایی که SSD ندارند نرویم. چرا که کاربرد و برتری دیسک های جامد بر همه ثابت شده است. همچنین دیسک های جامد یا همان SSD ها مصرف کمتری نسبت به هارد های معمولی داشته و در مصرف باتری لپتاپ صرفه جویی خواهد شد.

شاید با خود بگویید که SSD ها فضای کمتری را در خود دارند و زودتر پر خواهند شد. شما میتوانید در کنار آن‌ها از حافظه های ابری استفاده کنید. در نهایت اگر بازهم باب میلتان نیست میتوانید لپتاپی با دوهارد معمولی و SSD خریداری کنید.

macair-backlit

۲ – داشتن نور پس زمینه کیبورد

در نگاه اول داشتن نور برای کیبورد ها شاید یک قابلیت بدردنخور یا کم استفاده باشد. اما اگر شما یک برنامه نویس باشید تا علاقه به کار با کامپیوتر در شب داشته باشید و یا حتی بخواهید در مصرف برق صرفه جویی کرده و چراغ های خانه را تا حد امکان خاموش کنید به کیبوردی با نور پس زمینه نیاز دارید.شاید بگویید استفاده از چراغ هایی که مخصوص لپتاپ ها عرضه می‌شود نیز کارساز است اما نوری که از داخل کیبور منتشر می‌شود با نوری که شما روی آن میتابانید بسیار متفاوت است. پس این قابلیت نیز دارای برتری‌های خاص خود برای کاربرا است. همچنین کیبورد های دارای نور پس زمینه در صورتی که در محیطی با تابش نور مواجه باشید میتوانند به بهتر دیدن کاراکتر های کیبورد کمک کنند.

Laptop-touchpad

۳ – کیبورد و تاچ پد را قبل از خرید تست کنید

هنگامی که یک لپتاپ را خریداری میکنید مخصوصاً اگر آن را به صورت اینترنتی بخرید به چیز هایی مثل قدرت پردازنده و مقدار رم و … توجه بسیاری میکنید. همچنین تشخیص و انتخاب یک لپتاپ دارای برتری‌هایی در سخت‌افزار های گفته شده آسان است.

حال چرا باید کیبوردو تاچ پد یک مدل را تست کنید؟ بیشتر لپ تاپ ها طراحی متفاوتی با یکدیگر دارند و همین باعث شده بعضی افراد با مدل های خاصی راحت‌تر بوده و با کیبورد و تاچ پد مدلی سازگار تر باشند. همچنین اگر قبل از خرید تاچ پد یک مدل را تست کنید از میزان حساسیت آن نیز آگاه شده و تصمیم گیری بهتری در مورد خرید آن خواهید داشت.

پس از این سه مورد شاید بتوان تست صفحه نمایش و نور و کیفیت آن را نیز در اولویت قرار داد.

بیشتر تمرکز این مقاله نیز بر این مورد است که با مدلی از لپتاپ که قصد خرید آن را دارید حتی الامکان مدتی کار کنید تا مزایا و معایب آن برایتان آشکار شود.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه