جاوا اسکریپت Javascript

برنامه نویسی به زبان جاوا اسکریپت روی آردوینو – ایجاد Fade روی LED

Arduino-javascript-with-Johnny-five-led-Fade-tutorial-digisparkArduino-javascript-with-Johnny-five-led-Fade-tutorial-digispark
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

در این قسمت از آموزش جاوا اسکریپت آردوینو همانند قبل به ال ای دی فرمان می‌دهیم. ولی با این تفاوت که فرمان به صورت پالس Pulse همانند آموزش قبلی باعث ایجاد افکت Fade در LED می‌شود. کافیست توسط برد آردوینو در بستر توسعه Johnny-Five به زبان جاوا اسکریپت اجرا کنیم. یک مثال بسیار ساده برای کنترل ال ای دی LED توسط برد آردوینو می‌باشد. لازم به ذکر است که در هر آموزش یک ویژگی منحصر به فرد برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت Javascript روی آردوینو بررسی می‌شود. در این حالت مانند دیگر آموزش‌های دیجی اسپارک موارد زیادی بحث نمی‌شود. صرفا یک کد ساده به زبان جاوا اسکریپت Javascript و تحلیل آن مطرح می‌شود.

 

برنامه Fade Callback در جاوا اسکریپت

همانند مراحل قبلی نرم افزار Notepad++را باز کنید. کدها را در آن وارد کرده و در مسیر C:\users\yourpc ذخیره کنید. من فایل را در مسیر C:\Users\Arvand به اسم fadecallback.js ذخیره کردم. حال وارد Node.js command prompt شده و دستور زیر را وارد کنید. در این برنامه نیاز به ۵ ال ای دی داریم. هر کدام از ال ای دی ها به صورت مجزا در چرخه Fade قرار می‌گیرند. به ویدیو زیر دقت کنید.

 

برنامه fade call back در جاوا اسکریپت روی آردوینو Arduino Johnny Five- دیجی اسپارک

 

برنامه Fade With Animation در جاوا اسکریپت

همانند مراحل قبلی نرم افزار Notepad++را باز کنید. کدها را در آن وارد کرده و در مسیر C:\users\yourpc ذخیره کنید. من فایل را در مسیر C:\Users\Arvand به اسم fade-animation.js ذخیره کردم. حال وارد Node.js command prompt شده و دستور زیر را وارد کنید. در این برنامه نیاز به یک ال ای دی داریم. پس از اجرا با افکت‌های Fade حالت انیمیشن روی ال ای دی اجرا می‌شود.

 

برنامه Fade چند LED در جاوا اسکریپت

همانند مراحل قبلی نرم افزار Notepad++را باز کنید. کدها را در آن وارد کرده و در مسیر C:\users\yourpc ذخیره کنید. من فایل را در مسیر C:\Users\Arvand به اسم led-array.js ذخیره کردم. حال وارد Node.js command prompt شده و دستور زیر را وارد کنید. در این برنامه نیاز به ۳ ال ای دی داریم. پس از اجرا همزمان هر ۳ ال ای دی با تغییرات Fade روشن و خاموش می‌شوند.

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد. همچنین اگر ایرادی در کدها و یا مراحل اجرایی وجود دارند می‌توانید از همین طریق اطلاع رسانی کنید.

 

پروژه

برای دریافت بن خرید از دانشجو کیت، کاربران بایستی با استفاده از وسایل این آموزش، پروژه را اجرا کرده و یا حتی مدار جدیدی تعریف کنید. سپس از اجرای کار فیلم گرفته و در شبکه‌های اجتماعی از جمله آپارات و اینستگرام، با هشتگ‌های دیجی_اسپارک و دانشجوکیت  و digispark  و  daneshjookit منتشر کنند. سپس از طریق بخش نظرات در ادامه همین آموزش، جهت دریافت بن خرید ارسال رایگان به ارزش ۱۰۳۰۰ تومان از دانشجو کیت، لینک را زیر همین پست ارسال کنید.

 

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه