رباتیک سخت افزار

Bevel برای گرفتن عکس وفیلم سه‌بعدی با گوشی‌های هوشمند

Bevel برای گرفتن عکس وفیلم سه بعدی با گوشی‌های هوشمند
نوشته شده توسط آزاده مختاری

ممکن است در عکاسی و فیلم‌برداری با گوشی‌های هوشمند خود به عکاسی و فیلم برداری سه بعدی نیاز داشته باشید. گوشی‌های هوشمند از چنین قابلیتی به بهره اند ولی با تکنولوژی‌های مختلف می‌توان این قابلیت را به آن‌ها افزود. در دیجی اسپارک در ادامه به معرفی Bevel برای گرفتن عکس وفیلم سه‌بعدی با گوشی‌های هوشمند می‌پردازیم.

شرکت Matter and Form در شهر تورنتو، Bevel یک وسیله جانبی که گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها را به دوربین‌های سه‌‌بعدی تبدیل می‌کند، طراحی کرده است. Bevel به طور اختصاصی برای ایجاد مدل‌های سه‌بعدی از اشیا برای چاپ سه‌‌بعدی یا انیمیشین طراحی نشده است بلکه می‌‌تواند برای ضبط هر رویدادی که قابل اشتراک‌ گذاری در فضای سه ‌بعدی باشد، بکار  رود.

Bevel از طریق پایه هدفون به دستکاه هایی که دارای سیستم عامل iOS یا اندروید هستند متصل می‌شود و به کاربران امکان ضبط تصاویر سه‌بعدی را می‌دهد. این دستگاه مجهز به یک لیزر ایمن می‌باشد که عکاس با استفاده از آن به ضبط عمق اطلاعات می‌پردازد، درحالی که دوربین دستگاه موبایل در این حالت یک عکس معمولی را از جسم مورد نظر تهیه می‌نماید. حداکثر فاصله از جسم مورد نظر در حال حاضر حدود یک متر است و گروه سازنده در حال افزایش قابلیت‌های این دوربین می‌ باشد.

Bevel برای گرفتن عکس وفیلم سه بعدی با گوشی‌های هوشمند

Bevel برای گرفتن عکس وفیلم سه بعدی با گوشی‌های هوشمند| دیجی اسپارک

تصویر را با استفاده از برنامه Bevel می‌توان نمایش داد و با استفاده از برنامه‌ی شرکت، Cashew کاربر می‌تواند تصویرهای سه ‌بعدی را در شبکه‌هایی مانند توییتر، فیسبوک، تامبلر و پین‌ ترست به اشتراک بگذارد. تصاویر در این برنامه‌ها قابل چرخش هستند تا بهترین زاویه را بگیرند. همچنین می‌توان آنها را به فرمت GIF تبدیل کرد و یا برای استفاده در تصاویر سه‌بعدی یا انمیشین آن را ذخیره و و در مواقع نیاز از آن استفاده کنیم.

نوع دستگاه متصل شونده به Bevel، بر کیفیت تصاویر نهایی تاثیر دارد و برای استفاده ازBevel دستگاه متصل شونده باید دارای یک شتاب‌سنج و ژایروسکوپ باشند و از نسخه‌های پیشرفته اندروید و iOS استفاده کند. این دستگاه از طریق باتری که همراه آن است شارژ می شود و از باتری موبایل استفاده نمی کند.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه