سخت افزار مدارهای الکترونیک

Discovery S1 گوشی هوشمند با نمایش سه بعدی

Discovery S1 گوشی هوشمند با نمایش سه بعدی
نوشته شده توسط آزاده مختاری

تا امروز گوشی‌های با صفحه‌ نمایش سه ‌بعدی (بدون نیاز به عینک مخصوص) مختلفی به بازار وارد شده‌اند. گوشی های هوشمند HTC EVO 3D و LG Optimus 3D از جمله آن‌ها بودند که البته هر دو یک مشکل بزرگ داشتند: صفحه ‌نمایش HDگوشی HTC رزولوشن ۹۶۰×۵۴۰ پیکسل دارد وگوشی ال‌ جی نیز صفحه ‌نمایشی با رزولوشن ۸۰۰ × ۴۸۰ پیکسل ارایه می‌داد که با این صفحه نمایش ها نمی توان لذت واقعی تصاویر را درک کرد.

محققان چینی برای بهره برداری از ولذت بردن از تصاویر سه بعدی از Discovery S1 اولین گوشی هوشمند با قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی سخن می گویند که دارای رزولوشن ۷۲۰ پیکسل هستند.

VKWorld شرکتی است که قصد دارد به زودی گوشی Discovery S1 خود را با یک صفحه‌نمایش ۵/۵ اینچی ۷۲۰ پیکسل به بازار بفرستد. این گوشی نمایش تصاویر سه بعدی را بدون عینک وبا بهترین کیفیت برای کاربران به نمایش خواهد گذاشت. و مشکلات رزولوشن را برطرف کرده است.

محتوای سه ‌بعدی این روزها در حال گسترش است و نیاز به دستگاه‌های مشاهده آن‌ها روز به روز در حال افزایش است. زمزمه‌های به‌کارگیری هر چه بیشتر این تکنولوژی در گوشی‌های هوشمند نیز مدتی است که در بازار به راه افتاده است. به عنوان مثال چند ماه پس از عرضه آیفون ۶ بود که سایت های مختلف از آغاز فعالیت‌های اپل بر روی صفحه‌ نمایش‌هایی سه بعدی خبر دادند.

ولی اگر فکر می‌کنید که رزولوشن ۷۲۰ پیکسل کم است، توشیبا در اوایل سال جاری میلادی از دستیابی به صفحه ‌نمایشی سه ‌بعدی با رزولوشن ۴K خبر داد. بنابراین انتظار می رود از سال آینده شاهد این گوشی‌های هوشمند در بازار باشیم. از طرفی برای ثبت تصاویر سه‌ بعدی به لنزهای دوگانه نیاز است که اپل و سامسونگ در حال کار بر روی این تکنولوزی هستند.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه