تکنولوژی سخت افزار

Febo برای نقاشی با نور خورشید

Febo برای نقاشی با نور خورشید
نوشته شده توسط آزاده مختاری

اگر کتاب علوم دوران ابتدایی را به خاطر داشته باشید احتمالا آزمایش ذره بین و نور خورشید و مرگ مورچه را به یاد دارید. انرژی نور خورشید به قدری زیاد است که هنگامی که این نور در یک عدسی مثل ذره بین جمع می توانست باعث سوخته شدن مورچه شود. امروزه دانشمندان از نور خورشید با تولید باتری های خورشیدی و استفاده از این انرژی رایگان سعی در تولید انرزی به صرفه از نظر اقتصادی و بدون آلودگی دارند.

در دیجی اسپارک امروز به معرفی تکنولوژی Febo برای نقاشی با نور خورشید خواهیم پرداخت.

استفاده از نور خورشید وانرژی خورشیدی سال های زیادی است که مطرح شده است. دانشمندان ایتالیایی نیز به استفاده از نور خورشید برای نقاشی به طراحی Febo پرداختند. که نام این تکنولوژی از کلمه خدای یونایی به معنی نور گرفته شده است.

Febo نام وسیله کوچک و ساده ای است که به شما اجازه می‌دهد که بر روی چوب یا حتی چرم یا هر وسیله دیگری با استفاده از نور خورشید نقاشی کنید. تکنولوژی استفاده شده در Febo از ذره بین معمولی نشات می گیرد با این تفاوت که حرکت دقیق‌ تر و کنترل شده آن سبب ایجاد نقش‌های زیباتری خواهد شد. استفاده از این تکنولوژی به آموزش خاصی نیاز ندارد و برای تمام سنین قابل استفاده می باشد.

Febo برای نقاشی با نور خورشید

Febo برای نقاشی با نور خورشید| دیجی اسپارک

Febo از یک عدسی و بدنه‌ای چوبی به صورت دایره تشکیل شده است و به راحتی در دست قرار می گیرد. از آنجایی که تنها با نور خورشید کار می‌کند برای ترسیم نقاشی نیازی به جوهر٬ گرافیت و باتری ندارد. همچنین برای ثبت تصاویر رنگ آمیزی شده از Febo با فیلترهای رنگی مختلفی استفاده می شود.برای استفاده  از Febo ابتدا طرح خود را با استفاده از مداد روی سطح مورد نظر طراحی کنید سپس فیلتر رنگی را بردارید و ابزار را در زاویه نود درجه قرار دهید و اجازه دهید خورشید اثر خود را ماندگار کند.

Febo برای نقاشی با نور خورشید

Febo برای نقاشی با نور خورشید| دیجی اسپارک

بسته به شدت آفتاب اثر نقاشی متفاوت خواهد بود Febo همچنین مجموعه‌ای از الگوهای پیش فرض ارائه کرده است که می‌توان از آنها نیز برای طراحی استفاده کرد.

هدف از طراحی Febo پیوند بیشتر مردم با طبیعت است زیرا افراد بسیاری از اوقات فراغت خود را بیرون از خانه می گذرانند و Febo می تواند به آشنایی بیشتر با ظرفیت خورشیدی نیز کمک نماید.

 را باید نوعی قلم خورشیدی دانست که علاوه بر استفاده در طراحی و نقاشی با طیف رنگی متفاوت می تواند به عنوا ابزاری برای سرگرمی در روزهای تابستان نیز باشد.

در ادامه به ویدیوی Febo توجه کنید.

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/YwiHq/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه