تکنولوژی سخت افزار

HTD-01؛ صفحه نمایش هولوگرامی خارق العاده

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

HTD-01 می تواند یکی از بهترین صفحه نمایش های هولوگرامی در آینده باشد. اگر بخواهیم برای تکنولوژی هایی که در آینده به زندگی ما وارد می شود، جشن بگیریم فکر می کنم آمدن صفحه نمایش HTD-01 یکی ازآن دسته تکنولوژی هایی باشد که بتوانیم بابت آمدنش جشن بزرگی بگیریم. من می توانم کلمه نامبر وان (NumberOne) را به آن نسبت بدهم نه به خاطر اینکه صفحه نمایشی شفاف است و در آینده تصاویر هولوگرامی را نشان خواهد داد، بلکه فقط به خاطر این که هیچ یک از ویژگی های تلویزیون های بزرگ چند دهه پیش را در خود ندارد و تافته جدا بافته از آنهاست.

 index.gif1

پروژکتور LED استفاده شده در این صفحه نمایش به صورت یکپارچه پرتو را در صفحه نمایش اکریلیک ۴ میلی متری نمایش می دهد. صفحه نمایش از foil پوشیده شده است که باعث می شود به چیدمان رنگ در صفحه نمایش کمک شایانی بکند. صفحه نمایش ۲۷ اینچ با وضوح ۱۹۲۰ x1080 پیکسل می باشد با نسبت ابعاد ۱۶ به ۹ . در این سیستم صدای یکپارچه با قدرت ۲٫۱ نیز وجود دارد. HTD-01 یک ژانر کامل برای انتخاب و اضافه کردن به دفتر کار شماست .

در آینده شاید بتوانید تصاویر شناور در اتاق خود داشته باشید !!!

شاید در گذشته تکنولوژی قرار دادن شیشه ای نازک و پروژکتور برای دید بیننده شرایط دشواری را فراهم می کرد اما در این نمونه از صفحه نمایش زاویه دید عالی است و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد. زیرا طراحان برای این صفحه نمایش اهداف بزرگتری در ذهن دارند ایده آن است که تصاویر هولوگرامی در اتاق بر روی دیوار و سقف به صورت شناور نمایش داده شود.

اگر این کار انجام شود شما می توانید با یک صفحه نمایش شفاف قطعا تجربه دیدن تصاویر بسیار زیبا را داشته باشید. امیدوارم بزودی از این فن آوری فوق العاده در تلویزیون ها نیز استفاده شود. این صفحه نمایش هنوز به رتبه فروش نرسیده است پس منتظربمانید.

فیلمی از HTD-01 که دیدن آن خالی از لطف نیست:

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه