تکنولوژی سخت افزار

Nanoform؛ دیسکی از یاقوت

Nanoform؛ دیسکی از یاقوت - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

برای مقابله با ناسازگاری آینده، یک فرانسوی به نام فارنهایت ۲۴۵۱ یک نوع دیسک را راه اندازی کرد که معتقد است در رسانه های دیجیتال برای ذخیره سازی این نمونه تقریبا جاودانه خواهد شد.

Nanoform از دو قطعه یاقوت کبود مصنوعی باهم بدون چسب ذوب ساخته شده است. بین آنها، تعداد زیادی پیکسل وجود دارد که شما می توانید تا ۲۵۰۰ تصاویر ارزشمند خود و همچنین اسنادتان را در آن ذخیره کنید. این ذخیره سازی به صورتی است که در این ورق نازک از یاقوت کبود اسناد و تصاویر شما به صورت مینیاتوری انگار حکاکی شده است.

 Nanoform؛ دیسکی از یاقوت - دیجی اسپارک

Nanoform می تواند در ساخت و ساز و روش ذخیره سازی بیشترین طول عمر را داشته باشد. این ادعا کاملا درست است زیرا یاقوت کبود در رده بندی سخت ترین مواد در جهان، در رده دوم است و پس از الماس قرار دارد. این دیسک در برابر آتش و آب و حتی اسید مقاومت دارد.

فایل های ذخیره سازی شده در این دیسک دیده می شوند و اگر تکنولوژی ذخیره سازی در آینده تغییر کند برای دسترسی به تصاویر و اسناد خود کافیست یک ذره بین داشته باشید. با ذربین می توانید تمام فایل ها و تصاویر ذخیره شده بر روی آن را ببینید.

 Nanoform؛ دیسکی از یاقوت - دیجی اسپارک

کیفیت ذخیره سازی هم قابل ملاحظه است. در یک نمونه اولیه، این تیم توانستند در Nanoform با خیال آسوده، تمام جنگ و صلح تولستوی را بر هشت اینچ این دیسک قرار دهند. علاوه بر این دیسک یاقوت کبود را می توان، کمی هنرمندانه تر و هنری تر هم استفاده کرد. مثلا شما از قابلیت قابل رویت بودن عکس ها می توانید استفاده کنید و با ریختن عکس های ازدواج خود بر روی آن و آویزان کردن آن یک قاب هنری به صورت دیجیتال داشته باشید.

در حال حاضر این محصول در مرحله جمع آوری سرمایه گذار می باشد و با حامیان اولیه توانسته اند یک نسخه یک اینچ از آن ساخته شود.برای آماده شدن و عرضه بازار، این راه زیاد هم، طولانی نیست.

در ادامه به ویدیوی زیر توجه کنید.

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/usVgU/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه