تکنولوژی

Prius نسل جدید تویوتا که عجیب و غریب به نظر می رسد

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

به این مدل ماشین هیچگاه به صورت یک ماشین نرمال نمی توان نگاه کرد. با پرده برداری از نسل جدید تویوتا این امر به خوبی قابل توجه و مشهود می باشد.

Prius نسل جدید تویوتا که عجیب و غریب به نظر می رسد - دیجی اسپارک

دیدار با نسل چهارم Prius کمی عجیب و غریب بود به طوری که در ویترین نمایشگاه تویوتا با راه اندازی ماشین بنزینی و برقی هیبریدی مواجه شدیم که کانون توجه یک دهه و نیم کار صنعتگران بوده است. اما این شرکت بازهم رویکردی متفاوت و مجزا داشته است و به تکامل راه اقتصادی در مصرف سوخت پرداخته است. در مقایسه با مدل ۲۰۱۵ می توان گفت تویوتا به طراحی و به کارگیری فن آوری در این مدل بیشتر توجه کرده است . و سطح ایمنی بالا رفته است به طوری که رانندگی بهتری را می توان در خودرو دینامیک مشاهده کنید. در سال ۲۰۱۷ قرار است مدلی از این برند تویوتا تولید شود که بتواند در مقابل عابر پیاده به صورت خودکار و پویا متوقف شود درواقع ماشین سرعت خود را مدیریت می کند و اگر تمامی راه را با سرعت بالا در حال حرکت است اما می تواند در ترافیک ایست کامل انجام دهد.

Prius نسل جدید تویوتا که عجیب و غریب به نظر می رسد - دیجی اسپارک

کمی به توصیف ظاهری این ماشین بپردازیم شکل اولیه آن همانند همان مدل پیشین می باشد اگرچه پریوس ۲۰۱۶ اولین ماشین جهانی را با استفاده از پلت فرم جدید تویوتا TNGA می باشد. این شرکت ادعا می کند در معماری جدید تویوتا یا همان TNGA با استفاده از نیروی گرانش کمتر می توان اداره بهتری بر روی ماشین داشته باشند. این ماشین یکی از مهمترین ویژگی هایش همان کمک کردن به آلوده نشدن محیط زیست می باشد .

Prius نسل جدید تویوتا که عجیب و غریب به نظر می رسد - دیجی اسپارک

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳ دیدگاه