سخت افزار

SeaBoard ابزار موسیقی نوآورانه

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

اگر کمی به عقب برگردیم در ماه مارس سال ۲۰۱۳ یک استارتاپ انگلیسی پروژه ای را شروع کرد که باعث ساخت یک نوع ابزار موسیقی جالب و خلاقانه بود. این وسیله از دور شبیه یک پیانوی دیجیتال است اما اگر نزدیک‌تر برویم و به آن نگاه کنیم همانند سطحی از کیبورد است که روی آن روکشی از پلاستیک قرار داده باشند و آن را در آفتاب سوزان گذاشته باشند تا حسابی پلاستیک ها شل شده و روی کیبورد را بگیرند. البته این دستگاه در حقیقت یک سطح بسیار حساس برای نواختن موسیقی است که میتوان صدا با آن تولید کرد و یا چیزی شبیه دایره زنگی را با آن نواخت و به وسیله ضربه و فشار و سر دادن دست و لغزش با آن کار کرد. این کمپانی همواره در حال کار بر روی بهتر کردن تجربه کار با این کیبردهای مواج است . این کمپانی به تازگی نوعی ازاین کیبورد های مواج را که جزو خانواده SeaBoard هستند معرفی کرده است که نام آن را The Rise گذاشته است.

roli-seaboard-rise-1

سازنده های آن اعتقاد دارند که این کیبورد یک وسیله موسیقی دیجیتالی بسیار رسا است که به موسیقی دان ها یک سیستم چند پلتفرمه با قابلیت استفاده آسان است این کیبورد به وسیله امواج وای فای به سیستم متصل می‌شود و همچنین در داخل آن از باتری برای تأمین انرژی استفاده شده است. همچنین به نحوی طراحی شده تا بیشترین سیستم عامل ها و پلتفرم ها را پشتیبانی کند و همچنین با ورک استیشن های صداهای دیجیتالی نیز سازگار شده است. و همه ی ساخته‌های گذشته این کمپانیمدل SeaBoard نیز به شما اجازه پخش زنده صدا را با حرکات انگشت و دست کشیدن روی کیبور میدهد.

roli-seaboard-rise-4

برخلاف مدل قبلی که نسبتاً گران و دستساز بود این دستگاه با طراحی ویژه خود و همچنین تولید آن به صورت انبوه هزینه کمتری دارد . همچنین ابزار هایی اضافه برای این دستگاه وجود دارد و بدون آن این دستگاه قیمت پایه‌ای برابر با ۷۹۹دلار دارد.

سایز این دستگاه برابر با ۱۹٫۸۸ * ۸٫۲۷ * ۰٫۹ اینچ است و وزنی در حدود ۲٫۸ کیلوگرم دارد. در این فضا ۲۵ کلید برای پخش صداها قرار داده شده است و همچنین بانک کنترل نیز در سمت چپ کیبورد قرار داده شده است.

roli-seaboard-rise-2

برای ارتباط با کامپیوتر و دستگاه‌ها نیز پپورت usb نوع B قرار داده شده است و اگر از کابل و سیم و محدود شدن بیزارید میتوانید آن را به وسیله بلوتوث به دستگاه‌های مورد نیازتان وصل کنید. کمپانی سازنده آن اعلام نکرده است که چه مقدار شارژدهی را باید از این دستگاه انتظار داشت با این حال میتوانید به جای استفاده از دو باتری ۹تا۱۲ ولت ۲A از usb برای روشن کردن دستگاه خود استفاده کنید. SeaBoard هم‌اکنون در حال پیش سفارش است و میتوانید آن را سفارش دهید.

یک ویدوئوی کوتاه نیز از این دستگاه برای شما در کانال آپارات سایت قرار داده ایم.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲ دیدگاه