تکنولوژی سخت افزار

یک صفحه لمسی حساس چهارکاره برای لپ تاپ و موبایل

Sensel یک صفحه کلید حساس چهارکاره برای لپ تاپ و موبایل - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

در حال حاضر جهان فن آوری به دنبال تلاش زیاد برای کاوش برای پیدا کردن راه هایی بهتر برای ارتباط برقرار کردن با دستگاه های دیجیتال می باشد. از تولید Oculus Rift’s برای قرار گرفتن در دنیای مجازی گرفته تا دیگر ابزاری که به وجود آمده اند که به کنترل هرچه بیشتر دستگاه های دیجیتال کمک کنند. دیگر نیازی به محدود شدن در یک صفحه لمسی نیست.

می توان گفت Sensel  یک جلوه ویژه گرافیکی یا یک پد لمسی حساس ساخته شده توسط راه اندازی ۴ کار با آن می باشد که یکی از جاه طلبانه ترین راههای ارتباط با دستگاههای دیجیتالی امروز است.اما سادگی هوشمندانه در طراحی آن دقیقا چیزی است که برای یک محصول جدید قانع کننده است .

جلوه های ویژه گرافیکی این حسگر شبیه به یک تبلت گرافیکی می باشد و با یک روش مشابه به آن منظم به نظر می رسد. این دستگاه به لپ تاپ و یا هر دستگاه هوشمند دیگر با وصل شدن از طریق USB سیمی یا به وسیله بلوتوث وصل می شود. شما می توانید از یک برس یا مداد و قلم برای کار با آن استفاده کنید اما بر سر آن از یک لایه پوششی لاستیکی باید استفاده شود زیرا برای استفاده از انگشتان این حسگر ساخته شده است.

هدف از جلوه های ویژه گرافیکی در این دستگاه زمانی برای شما روشن می شود که پوشش های متفاوت را بر روی آن قرار دهید و از آن استفاده کنید. این پوشش  ها جنبه آرایه ی کنترلی برای این دستگاه دارند و به نوبه خود به سطح حساس آن فشار می آورند. در حال حاضر برای Sensel چند پوشش تعبیه شده است. یک صفحه کلید QWERTY ، یک پیانو MIDI ، درام پد و یک پوشش مغناطیسی که اجازه می دهد تا مانند کاغذ بر روی آن چاپ کنند. Sensel یک ویرایشگر است که به شما فرصت خواهد داد که  چاپ ۳D داشته باشید و با استفاده از این پوشش ها از آن استفاده می شود.

Kickstarter تولید کننده یک صفحه فشار حساس چهارکاره برای لپ تاپ و موبایل خواهد بود که در حال جذب سرمایه گزاری برای آن می باشد و به احتمال زیاد طوری برنامه ریزی شده است که با چهار پوشش تا ژوئن ۲۰۱۶ تولید شود.

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/BD0tK/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه