تکنولوژی سخت افزار

Shot‌ لنزی برای تبدیل آیفون به یک دوربین واقعیت مجازی

Shot‌ لنزی برای تبدیل آیفون به یک دوربین واقعیت مجازی
نوشته شده توسط آزاده مختاری

توانایی دوربین‌ها در عکاسی با کیفیت بالا موضوع مهمی است که امروزه قابل توجه تمام استفاده کنندگان از گوشی قرار گرفته است و تمام افراد با توجه هزینه خود دنبال گوشی با کیفیت دوربین بالا هستند و ممکن است دوربینی کیفیت پایینی داشته باشد که این نیز قابلیت ارتقا دارد. بنابراین امروز در دیجی اسپارک به معرفی Shot‌ لنزی برای تبدیل آیفون به یک دوربین واقعیت مجازی است می‌پردازیم.

این لنز که تولید شده شرکت شات است و با استفاده از آن می‌توان آیفون را به یک دوربین واقعیت مجازی تبدیل کرد. این لنز در اصل از دو لنز تشکیل شده است تا دامنه‌ی دید دوربین آیفون را افزایش دهد. با استفاده از این لنز و همچنین برنامه به تولید محتوای جذاب ویدیویی با کیفیت اشتراک گذاری بالا پرداخت. برای استفاده از این محصول ابتدا لنز شات را روی دوربین آیفون نصب نمایید و در گوشی خود برنامه مخصوص این لنز را اجرا کنید سپس به آغاز فیلمبرداری بپردازید تا تصاویر و ویدیوهای جالبی را ثبت نمایید.

Shot‌ لنزی برای تبدیل آیفون به یک دوربین واقعیت مجازی1

Shot‌ لنزی برای تبدیل آیفون به یک دوربین واقعیت مجازی| دیجی اسپارک

برنامه اجرای این لنز در ظاهر شبیه به برنامه اینستاگرام و لاین است. و بیشتر شبیه به یک شبکه اجتماعی برای ثبت ویدیو از محیط اطراف با زاویه‌ی دید بالا و به اشتراک گذاری است.

برنامه شات مدل‌های مختلفی را برای تماشای ویدیو در اختیار کاربر قرار می‌دهد که می‌توان به Preview Mode و Full Screen Mode و Full Screen Mode with VR اشاره کرد. در حالت اول می‌توان ویدیوی ضبط شده را با استفاده از اسکرول تماشا کنیم به طوری که کاربر می‌تواند در حالتی که دوربین بصورت عمودی قرار دارد زاویه‌ی ویدیو را با کشیدن به سمت راست یا چپ باز کند. در حالت دوم ویدیو به صورت تمام صفحه به کاربر نمایش داده می‌شود و تفاوت این حالت با حالت اول در تمام صفحه بودن آن است.

با استفاده از این لنز می‌توانید به جای خرید یک دوربین با قیمت بالا از یک گوشی هوشمند آیفون با کیفیت پایین به تهیه با کیفیت ترین عکس‌ها با خواص واقعیت مجازی بپردازید.

همچنین با استفاده از این دوربین می‌توان به تهیه تصاویر با اندازه ۳۶۰ درجه پرداخت.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه