تکنولوژی

Siri صدای شما را تشخیص میدهد

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

همانظور که اپل دستگاه‌های جدید را در کنفرانس خود معرفی کرد نسخه جدید سیستم عامل خود یعنی ios9 را هم به همگان معرفی نمود. این نسخه جدید قابلیت‌های بسیار زیادی را در خود گنجانده است.

در کنار قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای همچون مالتی تسکینگ یا چند وظیفگی همچنین این به روز رسانی تغییراتی نیز در دستیار صوتی اپل داده است. به نظر میرسد سیری به امکانی مجهز شده است که فقط صدای صاحب اصلی تلفن را میشنود و پس از شناسایی شخص مورد نظر به آن پاسخ میگوید.

اپل در سیری خود در ios 8 قابلیت hey siri را گنجانده بود که شبیه هی کورتانا در دستگاه‌های مایکروسافتی است. و با گفتن hey siri ابتدا دستیار اپل شمارا شناسایی کرده و اگر شما صاحب دستگاه باشید حوابتان را خواهد داد. این قابلیت بدون اشغال شدن صفحه‌ توسط siri انجام میگیرد و ویژگی گوش کردن به صدای شما از ios9 افزوده شده است.

برای فعال کردن این قابلیت کافی است به تنظیکات برنامه دستگاه خود رفته و در قسمت general سیری را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید. سپس گزینه hey siri را فعال کنید.

پس از فعال شدن این گزینه برنامه سیری از شما تست صدا میگیرد تا صدای شما را شناسایی کند. به همین دلیل به شما گفته میود که سه بار بگویید hey siri پس از آن میتوانید دستورات خود را به سیری بسپارید و مثلاً بگویید هی سیری امروز هوا چطور است؟

پس از اتمام پروسه دستگاه شما به صدایتان گوش مرده و منتظر آن است که بگویید hey siri تا به دستوراتتان پاسخ بگویدو دیگر با حرف زدن هیچ شخصی جز شما فعال نخواهد شد.

آپدیت جهانی ios9 از تاریخ ۱۶ سپتامبر آغاز خواهد شد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه