تکنولوژی سخت افزار

SMRT Mouth برای اندازه‌گیری آب بدن فرد و هشدار برای نوشیدن آب

SMRT Mouth برای اندازه‌گیری آب بدن فرد و هشدار برای نوشیدن آب
نوشته شده توسط آزاده مختاری

آب مایه حیات است. جمله معروفی که برای هرکدام از ما یاداور نکته‌ای است. ممکن با شنیدن این جمله فقط به مصارف آب در امور روزانه بپردازیم و از نقش آن در بدن خود غافل باشیم. با توجه به این که هفتاد درصد از بدن ما اب تشکیل می‌دهد بنابراین میزان آب موجود در بدن نکته مهم برای هر انسانی است و این نکته برای ورزشکاران از اهمیت بیشتری برخوردار است. فرد ورزشکار با توجه به فعالیت بدنی زیاد به آب بیشتری نیاز دارد و اگر فرد به کاهش میزان آب بدن خود توجه نکند ممکن است در ورزش خود دچار عملکرد پایین و آسیب‌های بدنی گردد. همانطور که ما پس از یک کار خسته کننده و طولانی به آب نیاز داریم و اگر اب ننوشیم عطش داریم.

در ادامه در دیجی اسپارک به معرفی SMRT Mouth برای اندازه‌گیری آب بدن فرد و هشدار برای نوشیدن آب می‌پردازیم.

SMRT Mouth  تکنولوژی جدیدی است که در ویرجینیا ساخته شده است و به صورت یک محافظ دهان است که وظیفه اندازه گیری میزان آب بدن فرد را برعهده دارد و سطح آب رسانی کسی که آنرا پوشیده اندازه می‌گیرد و برنامه هشدار دهنده آن به طور بیسیم در گوشی و یا تبلت مربیان نصب شده است در صورت کاهش آب بدن ورزشکار به مربی اخطار می دهد.

طرز کار این دستگاه  به گونه‌ای است که یک سطح میزان آب برای فرد در نظر می‌گیرد و زمانی که میزان آب بدن فرد از مقدار در نظر گرفته شده کمتر شود از طریق بلوتوث به برنامه نصب شده بر روی گوشی مربی و یا والدین فرد هشدار می دهد تا آنها بتوانند به فرد آب مورد نیاز را برسانند. همچنین علاوه بر محافظ دندان بودن در بر دارنده حسگرهایی برای اندازه گیری غلظت املاح موجود در آب در بزاق دهان است.

این دستگاه علاوه بر اندازه گیری میزان آب مورد نیازبدن قادر به اندازه گیری ضربان قلب فرد و شتاب فرد نیز می باشد و این اطلاعات نیز به صورت آنلاین برای مربی و یا والدین برای بررسی هر چه بیشتر ارسال می شود. همچنین این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند همزمان چندنفر با چندین محافظ دهان مورد استفاده قرار گیرد و تمام هشدارها را برای یک مربی ارسال کند.

این دستگاه با قیمت ۹۹ دلار به فروش خواهدرسید.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه