تکنولوژی سخت افزار

tempescope ؛ پیش بینی آب و هوا از یک جعبه شفاف

tempescope ؛ پیش بینی آب و هوا از یک جعبه شفاف - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

بسیاری از ما برای پیش بینی آب و هوا از گوشی های هوشمند خود استفادهمی کنیم اما چه می شود که یک راه بهتر برای پیش بینی آب و هوا داشته باشیم و بدون نگاه کردن به گوشی همراه متوجه شویم در بیرون از خانه آب و هوا چگونه است؟

بجای استفاده از گوشی همراه برای دریافت وضعیت آب و هوا، شما به زودی می توانید آب و هوا را از روی جعبه شفاف و هوشمند به نام tempescope دنبال کنید.

tempescope ؛ پیش بینی آب و هوا از یک جعبه شفاف - دیجی اسپارک

چگونه کار می کند؟

این دستگاه برای اولین بار در CEATEC (نمایشگاه فن آوری پیشرفته) ژاپن که بزرگترین نمایشگاه تکنولوژی است دیده شد.Tempescope یک دستگاه است که شرایط واقعی در فضای باز را تقلید می کند. زمانی که باران و رعد و برق پیش بینی می شود این دستگاه ابرها و رعد و برق را به نمایش می گذارد. وقتی روز به صورت کاملا آفتابی پیش بینی شود در این جعبه شفاف چیزی به جز نور نخواهید دید که معنای واقعی یک روز کاملا آفتابی است. غروب و طلوع خورشید در این دستگاه به صورت یک محیط گنجانده شده است.

یک آردینیو تمام ویژگی ها ی این دستگاه را کنترل می کند. با استفاده از بخار آب و فراصوت این جعبه شفاف آب و هوا را پیش بینی می کند که خیلی واقعی تر و بهتراز آیکون های پیکسلی در برنامه های گوشی همراه است. این دستگاه مستطیلی شکل با طراحی کاملا ساده است و در سطح خارجی آن چیزی وجود ندارد.

برای اینکه این دستگاه بتواند آب و هوا را پیش بینی کند از طریق Wi-Fi و یا بلوتوث وصل می شود. شخصی که در تصویر می بینید کن کاواموتو (Ken Kawamoto) یک مهندس گوگل که علاقه شدیدی به ایجاد ابزار هوشمند برای تشخیص آب و هوا  می باشد. با آمدن Tempescope  به بازار طبیعتا برای هر خانه و دفتر کار مدرن مورد نیاز است. شرکت تولید کننده آن امیدوار است که در سال آینده این محصول را به بازار فروش برساند. پس منتظر خبرهای جدید از این دستگاه باشید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه