آردوینو آموزش آردوینو

نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو
نوشته شده توسط علیرضا قربانی

نصب کتابخانه در IDE آردوینو

طبق سوالاتی که مطرح می‌شد مشاهده کردم که افراد بسیار زیاد‌ی در نصب کتابخانه آردوینو مشکل دارند، از این رو تصمیم گرفتیم که در این پست به آموزش نصب کتابخانه در نرم‌افزار آردوینو بپردازیم. در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردوینو ، دیجی اسپارک همراه باشید.

کتابخانه آردوینو چیست؟

کتابخانه‌ها مجموعه‌ای از کد‌های از پیش تعریف شده می‌باشند که می‌توانید از آن‌ها در کدنویسی برای بسیاری از سنسور‌ها ، ماژول‌ها ،شیلدها و… استفاده کنید. استفاده از کتابخانه‌ها باعث ساده شدن وظیفه برنامه نویس و همچنین صرفه جویی در وقت می‌شود. به عنوان مثال کتابخانه استانداره Servo.h موجود در نرم‌افزار آردوینو ، کدنویسی سروو موتورها را بسیار ساده کرده است.

 

نصب کتابخانه‌ها

 

روش اول استفاده از Library manager

برای نصب کتابخانه آردوینو یک سری از کتابخا‌نه‌های استاندار می‌توانید از library manager موجود در نرم‌افزار آردوینو استفاده کنید( library manager در آردوینو ۱٫۶٫۲ به بالا قابل دسترسی می‌باشد). برای دسترسی به این بخش نرم‌افزار آردوینو را باز کنید و منوی Sketch مسیر include library >library manager  را دنبال کنید.

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

 

با باز شدن library manager لیستی از کتابخانه‌‌های استاندار را مشاهده می‌کنید. اکنون برای مثال قصد داریم کنابخانه thread را نصب کنیم، برای این منظور از در قسمت Filter your search عبارت thread را وارد می‌کنیم. در لیست نتایج کتابخانه مورد نظر را پیدا می‌کنیم و همانند تصویر زیر بر روی install کلیک می‌کنیم. با انجام این عمل کتابخانه مورد نظر شما از اینترنت دانلود می‌شود و به صورت خودکار به نرم‌افزار آردوینو اضافه می‌شود.

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

 

روش دوم  Importing a .zip Library

کتابخانه آردوینو اغلب به صورت یک پوشه یا فایل ZIP توزیع می‌شوند. نام پوشه، نام کتابخانه است. درون پوشه یک فایل .cpp، یک فایل  .h و اکثر اوقات یک فایل keywords.txt ، یک پوشه Examples، و فایل‌های دیگری که کتابخانه به آن احتیاج دارد، موجود است. ابتدا کتابخانه خود را دانلود کنید و آن را در مسیر دلخواه ذخیره کنید. در نرم‌افزار آردوینو از منوی sketch مسیر include library> add .ZIP library را دنبال کنید:

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

سپس در پنچره باز شده  آدرس  فایل zip کتابخانه دانلود شده مورد نظر را وارد کنید و OK را بزنید. در صورت موفقیت‌آمیز بودن عملیات پیام library added to libraries را همانند تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من و یا همکارانم در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهیم داد.

 

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

درباره نویسنده

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی هستم دانشجوی مهندسی پزشکی. چیزهای خیلی زیادی رو در دنیا دوست دارم. یک گیک هستم و یشه گفت یک هکر. نه به معنی دزدی پسورد و ایمیل مردم. به معنی عشق به دونستن و عشق به تحقیق درباره خیلی از چیزهایی که می بینم و می‌شنوم. اگر بخوام علاقه‌مندی‌ درجه یکم رو نام ببرم میتونم بگم برنامه نویسی و بعد از اون امبدد سیستم ها.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۲۸ دیدگاه