آردوینو آموزش آردوینو

نصب کتابخانه در نرم افزار آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو
نوشته شده توسط علیرضا قربانی

نصب کتابخانه در آردوینو

طبق سوالاتی که مطرح می‌شد مشاهده کردم که افراد بسیار زیاد‌ی در نصب کتابخانه‌های آردوینو مشکل دارند، از این رو تصمیم گرفتیم که در این پست به آموزش نصب کتابخانه در نرم‌افزار آردوینو بپردازیم. در ادامه آموزش با مرجع تخصصی آردیونو ، دیجی اسپارک همراه باشید.

کتابخانه چیست؟

کتابخانه‌ها مجموعه‌ای از کد‌های از پیش تعریف شده می‌باشند که می‌توانید از آن ها در  کدنویسی برای بسیاری از سنسور‌ها ، ماژول‌ها ،شیلدها و… استفاده کنید.ااستفاده از کتابخانه‌ها باعث ساده شدن وظیفه برنامه نویش و همچنین صرفه جویی در وقت می‌شود. به عنوان مثال کتابخانه استانداره Servo.h موجود در نرم‌افزار آردوینو ، کدنویسی سروو موتورها را بسیار ساده کرده است.

 

نصب کتابخانه‌ها

 

استفاده از Library manager

برای نصب یک سری از کتابخا‌نه‌های استاندار می‌توانید از library manager موجود در نرم‌افزار آردوینو استفاده کنید( library manager  در آردوینو ۱٫۶٫۲ به بالا قابل دسترسی می باشد). برای دسترسی به این بخش نرم‌افزار آردوینو را باز کنید و منوی Sketch مسیر include library >library manager  را دنبال کنید.

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

 

با باز شدن llinrary manager لیستی از کتابخانه‌‌های استاندار را مشاهده می‌کنید.اکنون برای مثال قصد داریم کنابخانه thread را نصب کنیم ، برای این منظور از در قسمت Filter your search عبارت thread را وارد می‌کنیم. در لیست نتایج کتابخانه مورد نظر را پیدا می‌کنیم  و بر روی install کلیک می‌کنیم.(همانند تصویر زیر)با انجام این عمل کتابخانه مورد نظر شما از اینترنت دانلود می‌شود و به صورت خودکار به نرم‌افزار شما اضافه می‌شود.

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

 

 

 

روش دوم  Importing a .zip Library

کتابخانه ها اغلب به صورت یک پوشه یا فایل ZIP توزیع می شوند. نام پوشه، نام کتابخانه است. درون پوشه یک فایل .cpp، یک فایل  .h و اکثر اوقات یک فایل keywords.txt، یک پوشه Examples، و فایل های دیگری که کتابخانه به آن احتیاج دارد، موجود است. ابتدا کتابخانه خود را دانلود کنید و آن را در مسیر دلخواه ذخیره کنید.در نرم‌افزار آردوینو از منوی sketch مسیر include library> add .ZIP library را دنبال کنید:

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

سپس در پنچره باز شده  آدرس  فایل zip کتابخانه دانلود شده مورد نظر را وارد کنید و OK را بزنید. در صورت موفقیت‌آمیز بودن عملیات پیام labrary added to libraries را مشاهده می‌کنید.(همانند تصویر)

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

آموزش نصب کتابخانه در آردوینو

 

درباره نویسنده

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی هستم دانشجوی مهندسی پزشکی. چیزهای خیلی زیادی رو در دنیا دوست دارم. یک گیک هستم و یشه گفت یک هکر. نه به معنی دزدی پسورد و ایمیل مردم. به معنی عشق به دونستن و عشق به تحقیق درباره خیلی از چیزهایی که می بینم و می‌شنوم. اگر بخوام علاقه‌مندی‌ درجه یکم رو نام ببرم میتونم بگم برنامه نویسی و بعد از اون امبدد سیستم ها.

۱۴ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید