آموزش تصویری برد رسپبری پای Raspberry Pi - دیجی اسپارک

همانطور که در پست قبلی آموزش رسپبری پای Raspberry Pi توضیح دادم، این سری آموزش رسپبری پای Raspberry Pi که به صورت ویدیویی در آزمایشگاه تخصصی دانشجو کیت تهیه شده است. مرحله به مرحله کار با برد رزبری پای Raspberry Pi یا به اصطلاح برخی برد رسپبری پای! را به شما آموزش خواهم داد.

در دو قسمت قبلی ملزومات راه اندازی برد رزبری پای Raspberry Pi را بررسی کردیم و ضمن مقایسه دو مدل برد رزبری پای و اینکه این مینی کامپیوتر چرا بوجود آمده بحث و بررسی کردیم. در این بخش از آموزش یک نکته به ظاهر ساده ولی بسیار مهم را به شما آموزش میدهم. پس از نصب سیستم عامل بر روی مموری کارت بایستی کارهایی برای بهینه شدن آن انجام دهید. یکی از این کارها اکسپند کردن Expansion فایل سیستم است. البته این کار قبل از بوت کردن سیستم عامل رزبین هم قابل انجام است. با این روش فضای بیشتری در مموری کارت خواهیم داشت. تجارب تیم ما در کار با برد رزبری پای Raspberry Pi را به عنوان رازهای استفاده از برد رزبری پای در این آموزش در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

 

در آموزش رسپبری پای Raspberry Pi که قسمت سوم از آموزش جامع برد رزبری پای میباشد، شیوه اکسپند کردن فایل سیستم در لینوکس برای استفاده از برد Raspberry Pi میپردازم.

در ادامه با این ویدیو با وب سایت تخصصی الکترونیک و رباتیک، دیجی اسپارک همراه باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *