اپلیکیشن

آموزش نصب spotify در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

این آموزش کوچک نحوه نصب اسپاتیفای را روی اوبونتو به شما نشان خواهد داد. این برنامه بر روی اوبونتو ۱۴٫۰۴ تست شده و به خوبی کار میکند و برای نسخه هایی مثل ۱۵٫۱۰ نیز نیاز به نصب ورژن بتا و جدید برنامه دارید و امکان استفاده از اسپاتیفای استیبل وجود ندارد. جامعه کاربری اسپاتیفای یک نسخه برای اوبونتو توسعه داده است و مخزنی برای این برنامه ساخته است تا تمامی کاربران در همه ی سیستم‌ها بتوانند از شنیدن موزیک لذت ببرند. هر دو نسخه استیبل و توسعه را نیز در اختیار علاقمندان قرار داده اند.

ترمینال خود را از دش و یا لانچر برنامه‌ها باز کنید یا با کلید های میانبر ctrl+alt+t ترمینال را فراخوانی کنید سپس یکی از ریپو های استیبل یا بتا را با توجه به نیاز خود و نسخه سیستم عاملتان به سورس لیست اضافه کنید :

نسخه استیبل

نسخه بتا
دستور زیر را برای دریافت کلید ساین شدن برنامه اجرا کنید تا پکیج های دانلود شونده برنامه را بتوانید دریافت کنید.
و در نهایت برنامه spotify را از سیناپتیک و یا با دستور زیر نصب کنید.

توجه داشته باشید که برای نسخه های ۱۵٫۰۴ و ۱۵٫۱۰ نیاز به فایل libgcrypt.so.11 دارید تا بتوانید نسخه استیبل را اجرا کنید و میتوانید این فایل را از آدرس زیر دریافت کنید. و پس از آن فایل را با کلیک بر روی آن نصب کنید.

libgcrypt11 for 64-bit | ibgcrypt11 for 32-bit

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

افزودن دیدگاه