اپلیکیشن

افزایش سرعت wifi در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

یک آموزش کوچک به شما نشان خواهد داد که چگونه سرعت گیرنده wifi خود را در اوfونتو افزایش داده و از آن لذت بیشتری ببرید. گیرنده های وای فای معمولاً سرعتی محدود شده دارند تا بتوانند استاندارد تر کار کنند اما در سیستم عامل هایی که به نوعی هوشمند تر و بهینه‌تر شده‌اند تنظیماتی برای مصرف کمتر wifi و صرفه جویی در باتری وجود دارد که با لغو کردن آن‌ها میتوانید تجربه بهتری در کار با اینترنت کسب کنید.

برای بیشتر چیپ های wifi یکی از راه‌ها همین غیر فعال کردن حالت ذخیره انرژی است باعث بهتر شدن سرعت و کیفیت اتصال به وای فای می‌شود

برای شروع میانبرهای ctrl+alt+t را بزنید تا ترمینال برای شما باز شود سپس دستور زیر را وارد کنید :

چیزی شبیه به خطوط زیر را باید مشاهده کنید که در آن به ما گفته شده گیرنده بیسیم ما با نام wlan0 مشخص شده است و power management نیز برای آن روشن است اگر اشاره‌ای به آن نشده بود و یا جلوی آن off نوشته بود نیازی به انجام مراحل بعدی نخواهید داشت

برای غیرفعال کردن مدیریت انرژی دستور زیر را وارد کرده تا بتوانید فایل کانفیگ را ویرایش کنید

سپس متن زیر را کپی کرده و در آن paste کنید با این کار یک اسکریپت برای غیرفعال کرده power management داریم.

disable-power-management

پس از آن نیاز است تا پرمیشن فایل را تعیین کنیم و بعد از آن دستگاه را ریبوت میکنیم. دستورات زیر را وارد نموده و توجه داشته باشید دستور آخر دستگاه را ریبوت میکند.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه