تکنولوژی

اندروید ۶ ؛۵ اکتبر می‌آید

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

امروز گوگل رویدادی را در سانفرانسیسکو برگزار کرد که در آن دو اسمارتفون جدید را معرفی کرد یک پرچمدار ۵٫۷ اینچی با نام نکسوس ۶P و یک تلفن هوشمند ۵٫۲ اینچی با نام ۵X هردو دستگاه بهترین های حال حاضر کمپانی هستند و برای نمایش اندروید ۶ در رویداد معرفی شده‌اند که چندی پیش معرفی شده است.

در همین هنگام که دستگاه‌هایی با اندروید ۶ به صورت نصب شده به بازار می‌آیند دستگاه‌هایی هم هستند که منتظر دریافت اندروید ۶ هستند و میخواهند این آپدیت را هرچه زودتر دریافت کنند. گوگل امروز بیان کرد که اندروید ۶ با نام مارشمالو از ۵ اکتبر در دسترس قرار خواهد گرفت تا دستگاه‌های نکسوسی و دیگر کمپانی ها به آن به روز رسانی شوند. در هفته آینده این به روز رسانی برای مدل های nexus 5 , nexus 6 , nexus 7 و نکسوس ۹ و نکسوس پلیر منتشر خواهد شد. به هر حال این به روز رسانی هم آنفدر ها همه گیر نخواهد شد و اوایل ممکن است تعداد کمی از دستگاه‌ها آن را دریافت کنند. همانند اندروید ۵٫x که حدود ۲۱ درصد از دستگاه‌ها آن را دریافت کرده‌اند و با اینکه ۱ سال از عرضه آن میگذرد ظاهراً کمپانی ها علاقه‌ای به پشتیبانی از دستگاه‌های قدیمی خود و ارائه اینگونه به روز رسانی ها را برای آن‌ها ندارند.اندروید ۶ قرار است تحولات عظیمی را در رابط کاربری و کارایی تلفن‌های هوشمند بوجود آورد و امیدواریم هرچه سریعتر برای تلفن‌های مورد پشتیبانی توسط سازنده ها ارائه شود.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه