رباتیک

برای اولین بار اجازه پرواز پهپاد به ۵۰۰ شرکت در آمریکا داده شد.

برای اولین بار اجازه پرواز پهپاد به 500 شرکت در آمریکا داده شد.
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

اجازه پرواز هواپیمای بدون سرنشین بر روی آسمان آمریکا تا چندی پیش به تعداد انگشت شماری از شرکت های آمریکایی داده شده بود. این شرکت ها بسیار معروف بودند و تعداد آنها بسیار محدود بوده است می توان تعدادی از آنها را  این چنین نام برد: یک شرکت کشاورزی در شهر چارلز (Charles) ، سازمان بازرسی در کارلایل (Carlisle) کنتاکی (Kentucky)، شرکت نظارت بر مواد منفجره در مریلند (Maryland) و یک شرکت امنیتی نظارتی بر مالکیت خصوصی در اورگان (Oregon)

تا همین اواخر به پروازهای هواپیماهای بدون سرنشین برای کارهای تجاری به سختی مجوز پرواز می دادند اما در آغاز سال ۲۰۱۵ ده شرکت به شرکت های ذکر شده اضافه شد و معافیت ویژه FAA برای پرواز پهپاد برای فیلمبرداری کردن با آنها داده شد. نیمه اول سال ۲۰۱۵ که کسب و کار جدید با نیاز مبرم به پرواز پهپادها زیاد شد، بیش از ۵۰۰ معافیت FAA به پروازهای پهپادها ( هواپیماهای بدون سرنشین) داده شده است. این معافیت به کشاورزان، خطوط راه آهن،خدمات امنیتی و تجهیزات پزشکی داده شد.

یکی از قوانین داشتن این معافیت اینست که هواپیماهای بدون سرنشین حتما باید یک خلبان انسان در خط اپراتور خود داشته باشند. FAA در حال برنامه ریزی برای قرار دادن استثناهایی برای این قوانین می باشد. مثلا برای شرکت هایی مانند راه آهن استثنا هایی قرار می دهد. به زودی عصر رباتیک فرا خواهد رسید و زمانی می آید که ماشین های مستقل از سرنشین و نیمه مستقل به خیابانها و مغازه ها وارد شوند و در کنار شما در خیابانها حرکت کنند. پس در این قوانین باید تجدید نظر شود.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه