اپلیکیشن

برنامه AmpMe برای اتصال چند گوشی به هم برای پخش همزمان موزیک

برنامه AmpMe برای اتصال چند گوشی به هم برای پخش همزمان موزیک
نوشته شده توسط آزاده مختاری

در بسیاری از موارد استفاده از موزیک با صدای بلند برای انسان برای ما لذت بخش است و ممکن است در مکانی باشیم که به پخش موزیک برای تمام افراد بپردازیم. بنابراین یک گوشی نمی‌تواند جوابگوی این کار باشد بنابراین استفاده از چند اسپیکر بلوتوث شاید بهترین گزینه در دسترس باشد ولی این امر مستلزم هزینه خرید اسپکرهای بلوتوث است. بنابراین در ادامه در دیجی اسپارک به معرفی برنامه AmpMe برای اتصال چند گوشی به هم برای پخش همزمان موزیک می‌پردازیم.

این برنامه AmpMe با اتصال تعدادی از تلفن‌های هوشمند به پخش موسیقی و موزیک با صدای بلند به طور همزمان از گوشی‌ها می‌پردازد به گونه‌ای که انگار یک اسیکردر حال پخش موزیک با صدای بلند و کیفیت بالا است.

این برنامه چگونه کار می‌کند؟

یکی از این گوشی‌ها به عنوان میزبان گروه انتخاب می‌شود تا کنترل آهنگ در حال پخش و دیگر تنظیمات را در دست بگیرد. دیگر کاربران نیز توسط اتصال WiFi و یا بلوتوث و با استفاده از یک کد ۴ رقمی می توانند به میزبان گروه متصل شوند و آهنگی که میزبان برای پخش انتخاب کرده است را به صورت همزمان بازپخش کنند. در استفاده از این برنامه لازم است که گوشی‌هایمختلف نزدیک هم باشند تا میکروفون های آنها برای همگامی و هماهنگی آهنگ های در حال اجرا، مورد استفاده قرار بگیرد.

وقتی که در یک جمع حضور دارید، برای اتصال اسپیکرها باید همه افراد برنامه را در موبایل خود نصب کنند. افراد تازه وارد برای پیوستن به گروه باید پیش از دریافت کد صوتی مخصوص، رمز عبور را از دستگاه میزبان دریافت نمایند. سپس موبایل میزبان با انتخاب آهنگ مورد نظر برای پخش می‌تواند به پخش آهنگ در تمام گوشی‌های هوشمند بپردازد.

دستگاه میزبان در هر لحظه ای که بخواهد، می تواند با یک اشاره این زنجیره را قطع کند. همچنین گیرنده ها هم در حین پخش همگام از امکان توقف، مکالمه تلفنی و بازگشت مجدد به زنجیره برخوردار هستند. البته AmpMe در حال حاضر برای کار به SoundCloud وابسته است. بنابر گفته توسعه دهنده، دلیل انتخاب ساوندکلاود رایگان بودن و دسترسی آسان آن برای مردم بوده است.

AmpMe کار پخش موزیک همگام را به خوبی و بدون هیچ تأخیری انجام می دهد، تنها مشکل اینجاست که برای شنیدن یک صدای باکیفیت و بدون نوسان، کلیه دستگاه های شرکت کننده در زنجیره می بایست از بلندگوهای قدرتمندی برخوردار باشند.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

افزودن دیدگاه