اپلیکیشن رباتیک

برنامه Finger Print App Unlock برای اسکن اثر انگشت در گوشی های هوشمند

برنامه Finger Print App Unlock برای اسکن اثر انگشت در گوشی های هوشمند
نوشته شده توسط آزاده مختاری

می دانیم که اثر انگشت هر فرد منحصربه خود اوست و هیچ فردی اثر انگشت مشابه ندارد. حتی در خانواده ها هم امکان دو اثر انگشت مثل هم وجود ندارد بنابراین از اثر انگشت برای بسیاری از موارد امنیتی و قضایی استفاده می شود. ممکن است شما نیز در تلفن همراه خود اطلاعات بالایی داشته باشید و بخواهید این اطلاعات را به صورت مخفی نگه داریدو ممکن است کدهایی که برای تلفن همراه خود انتخاب می کنید امنیت کافی را نداشته باشد و علاقمند به استفاده از اثر انگشت باشید. در ادامه در دیجی اسپارک به معرفی برنامه Finger Print App Unlock برای اسکن اثر انگشت در گوشی های هوشمند می پردازیم.

تکنولوزی اسکن اثر انگشت در بعضی گوشی های هوشمند وجود دارد ولی بعضی از گوشی ها از این امکان بی بهره مانده اندو برای استفاده از این تکنولوزی برنامه ای به نام Finger Print App Unlock تولید شده است.

این برنامه از دوربین پشتی گوشی هوشمند شما برای ایجاد الگویی صحیح و دقیق از اثرانگشت شما استفاده می‌کند و سبب قفل کردن برنامه های خاص می شود.

استفاده از این برنامه راحت است وبا اولین اجرا کاربر وارد مراحل اسکن اثرانگشت می‌شود. همچنین می‌توانید مشخص کنید که چگونه و توسط کدام انگشت اسکن شود و رقم‌های اعلام شده را در مقابل دوربین پشتی قرار دهید تا چند عکس در حالت ماکرو گرفته شود.

پس از این برنامه با استفاده از این تصاویر شروع به خواندن و تجزیه وتحلیل اثرانگشت می‌کند تا آن‌ها را در مراجعات بعدی کاربر مورد استفاده قراردهد. با توجه به این که شرکت تولید کننده برنامه مدعی است استفاده از این برنامه ممکن است در تضمین کیفیت به طور دقیق و کارا موثر نباشد ولی استفاده عملی از این برنامه برای بسیاری از کارها موثر و مفید است.

با این اوصاف به‌نظر می‌رسد به این برنامه باید به دید اثباتی برای طرح استفاده از این روش نگاه کرد و حتی آن‌را جایگزینی برای استفاده از سنسورهای تشخیص اثرانگشت به حساب آورد. با توجه به پشتیبانی این برنامه از کدهای عبور و الگوهای ویژه برای بازکردن قفل می تواند برای بسیاری از برنامه های کاربردی و امنیتی مورد استفاده قرار گیرد.

نسخه توسعه یافته این برنامه به طور رایگان در دسترس است و نسخه پولی آن برای افرادی که قصد توسعه بیشتر کدها را دارنددبا قیمت ۱/۹۹ دلار در دسترس می باشد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه