آموزش آردوینو شتاب و ژایرو پروژه های آردوینو

راه اندازی ماژول شتاب سنج و ژیروسکوپ mpu6050 با برد آردوینو Uno

نوشته شده توسط حسین فهیمی

در این پست قصد داریم با استفاده از آردوینو، ماژول شتاب سنج و ژیروسکوپ MPU6050 را راه اندازی کنیم و مقادیر X  Y  Z شتاب سنج و ژیروسکوپ را روی سریال مانیتور به نمایش در آوریم. ماژول MPU6050 یک ماژول شتاب سنج ۳ محوره بسیار دقیق می‌باشد که دارای دقت بسیار بالا و سیستم پیشرفته پردازش حرکت دیجیتال داخلی (DMP) است. این ماژول دارای دو چیپ مجزا است و با توجه به رابط I2C این ماژول به راحتی می‌توانید آن را به کمک آردوینو یا هر میکروکنترل دیگری راه اندازی نمایید. همچنین ماژول MPU6050 دارای دماسنج داخلی نیز میباشد. تعداد زیادی از این نوع سنسورها در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها استفاده می‌شود. در گوشی‌های هوشمند در ساخت اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و راهنماهای مسیر (navigation) و… به کاربرده می‌شود. با این قابلیت میتوان حرکات یک شخص را دقیقا بررسی کرد و در برنامه‌های سه بعدی مانند برنامه سلامت سنجی و تناسب اندام گرفته تا سرویس‌های مکان نما و… به کار برد.

 

 

اتصالات ماژول شتاب MPU6050

  • SCL ماژول به A5 آردوینو
  • SDA ماژول به A4 آردوینو

 

 

کد آردوینو ماژول شتاب MPU6050

 

جهت دسترسی به این بخش از پروژه، اسپارکر شوید.

 

مشخص کردن رنج کاری سریال مانیتور

 

کشیدن مقادیر مشخص شده از ماژول و ریختن آن درون متغییر های تعریف شده

 

نمایش متغییر ها بر روی سریال مانیتور و پایان حلقه ی loop

 

وسایل مورد نیاز :

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد. همچنین اگر ایرادی در کدها و یا مراحل اجرایی وجود دارند می‌توانید از همین طریق اطلاع رسانی کنید.

 

پروژه و دریافت بن ارسال رایگان

برای دریافت بن خرید از دانشجو کیت، کاربران بایستی با استفاده از وسایل این آموزش، پروژه را اجرا کرده و یا حتی مدار جدیدی تعریف کنید. سپس از اجرای کار فیلم گرفته و در شبکه‌های اجتماعی از جمله آپارات و اینستگرام، با هشتگ‌های دیجی_اسپارک   دانشجوکیت    digispark    daneshjookit منتشر کنند. سپس از طریق بخش نظرات در ادامه همین آموزش، جهت دریافت بن خرید ارسال رایگان به ارزش ۱۲۰۰۰ تومان از دانشجو کیت، لینک را زیر همین پست ارسال کنید.

 

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

درباره نویسنده

حسین فهیمی

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱۵ دیدگاه