رباتیک

ربات Swivl کلاس درس را به منزل می آورد

ربات Swivl کلاس درس را به منزل می آورد- دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

بیدار شدن اول صبح و رفتن سرکلاس همیشه برای دانش آموزان خسته کننده بوده است. زین پس با SWIVL  کلاس درس در اتاق شما برگزار خواهد شد! در ادامه با دیجی اسپارک همراه باشید.

رباتی گردان در مدرسه ای در بریتانیا برای کمک به معلمان اختراع شده است. دانش آموزان این مدرسه ناشنوا هستند. سیستم این ربات بدین صورت است که هر کس صحبت کند به سمت آن می‌چرخد و فیلم صحنه را ضبط می‌کند. سپس بصورت خودکار فیلم مورد نظر را در فضایی امن آپلود می‌کند تا از دوردست هم در دسترس باشد.

ربات SWIVL توسط دانشگاه منچستر طراحی شده و بصورت آزمایشی در مدرسه ی ناشنوایان به کار گرفته شده است. هدف مدیر تیم گسترش خدمات این ربات در همه جا است. پروفسور وندی تنها استاد آموزش و پرورش ناشنوایان در انگلیس است. وندی از کمبود بسیار زیاد معلمان واجد شرایط برای ناشنوایان خبر می‌دهد. او معتقد است که سیستم کنونی در ابتدا معلم را سرکلاس می‌فرستد و در روند کار تنتیجه‌ی عملکردش گزارش می‌شود که آیا خوب بوده یا نه. این سیستم زمان بر است و نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت. از این پس به کمک این ربات آموزش‌های با کیفیت بصورت آنلاین در دسترس همه قرار خواهد گرفت.

یکی از دانش آموزانی که از  فیلم‌های آپلود شده استفاده کرده بود گفت من در خانه خیلی بهتر و سریعتر مطالب را فراگرفتم  و شانسم برای بهتر شدن بیشتر بود. با استفاده از این سیستم یادگیری مطالب راحت تر می‌شود. زیرا دانش آموزان در خانه بهتر مطالب را یاد می‌گیرند.

صاحب نظران معتقد هستند که این سیستم باید در دانشگاه‌های تربیت معلم آموزش داده شود و فقط مختص به ناشنوایان نباشد و حتی گسترشی در سراسر کشورها داشته باشد. دانش آموزان با استفاده از فیلم‌های SWIVL می‌توانند عملکرد خود را ارزیابی کنند. این همان چیزی است که در روش سنتی امکان انجامش در حد صفر بود.

تیم طراح این ربات فعلا در حال ارزیابی نظرات دانش آموزان و معلم ها هستند تا بتوانند خدمات ربات Swivl را بهتر کنند. ساده ترین نوع این ربات ۵۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.

 

 

 

[advanced_iframe securitykey=”e3ac59a02708b32a0e36dd27eecce7b410abc919″ src=”http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/pzPHF/vt/frame” allowFullScreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true” height=”360″ width=”640″]

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه