مدارهای الکترونیک

زمانبندی تغییرات چراغ راهنمایی در خودروهای BMW

زمانبندی تغییرات چراغ راهنمایی در خودروهای BMW
نوشته شده توسط آزاده مختاری

یکی از مشکلات هنگام رانندگی و جاده ترافیک و چراغ قرمز است. این مساله در شهرهای بزرگ و سیرهای پرترافیک یک مشکل جدی است بنابراین همواره رانندگان سعی دارند مسیرهایی را انتخاب کنند که از ترافیک کمی برخوردار باشند. تمامی رانندگان ایستادن پشت چراغ قرمز را دوست ندارند و این را نوعی اتلاف وقت می‌دانند بخصوص اگر عجله نیزد اشته باشند. بسیاری از نحققان برای حل این مشکل راه حلی اندیشیده‌اند که در تمام خودروها قابل پیاده‌سازی نیست و سیستم‌های BMW از این قابلیت بهره‌مند می‌شوند.

در ادامه دردیجی اسپارک به زمانبندی تغییرات چراغ راهنمایی در خودروهای BMW می‌پردازیم.

از این هفته رانندگان خودروهای BMW زمان بیهوده‌ی کمتری را پشت چراغ‌های ترافیکی خواهند گذراند. نه آنها قدرت تبدیل چراغ قرمز به سبز را پیدا نکرده‌اند، اما می‌توانند زمان باقیمانده تا تغییر رنگ چراغ راهنمایی را متوجه شوند. این ویژگی به دلیل همکاری با شرکت Connected Signals و ایجاد برنامه‌های EnLighten در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد.

این برنامه با اتصال آنلاین به سیستم‌های کنترل چراغ‌ راهنمایی شهرها اجرا می‌شود. به این وسیله برنامه می‌تواند چرخه‌های اجرای چراغ‌های راهنمایی را درک کند. با استفاده از GPS تلفن همراه، سپس به تعیین چراغ راهنمایی که راننده در حال نزدیک شدن به آن است پرداخته و همچنین زمان تغییر رنگ آن چراغ به سبز، قرمز یا زرد را مشخص می‌کند. رنگ فعلی چراغ راهنمایی و زمان باقیمانده تا تغییر آن بر روی نمایشگر تلفن کاربر نمایش داده می‌شود.

اما این اطلاعات در چه مواردی مفید است؟ ابتدا، رانندگانی که در حال نزدیک شدن به تقاطع‌ها هستند می‌توانند متوجه شوند که آیا با همان سرعت به مسیر خود ادامه داده یا برای توقف آماده شوند. همچنین می‌توانند با توجه به زمان نشان داده شده، سرعت خود را برای رسیدن به تقاطع‌ها تنظیم نمایند تا برای مثال با چراغ قرمز و توقف اجباری روبه‌رو نشوند. تغییرات رنگ‌ها پنج ثانیه قبل تغییرات چراغ راهنمایی در این برنامه نشان داده می‌شود.

EnLighten اکنون به طور رایگان برای کاربران سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس است.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه