رباتیک سخت افزار

ساعت هوشمند Runtastic Moment برای پیگیری سلامتی

ساعت هوشمند Runtastic Moment برای پیگیری سلامتی
نوشته شده توسط آزاده مختاری

اگر با دیجی اسپارک همراه بوده باشید مطالب زیادی را در مورد تکنولوژی های پوشیدنی مطرح کرده ایم که هر کدام از شرکتی منحصر به فرد با قابلیت هایی خاص می باشند امروز هم به معرفی تکنولوژی ساعت هوشمند Runtastic Moment برای پیگیری سلامتی و ورزش فرد می پردازیم.

 Runtastic Moment توسط شرکت Runtastic تولید شده است که توسط آدیداس خریداری شده است. این شرکت محصول جدید خود را تحت عنوان ساعت مچی جدید با طراحی متفاوت وعمر باتری طولانی و سنسورهای مختلف برای پیگیری فعالیت های ورزشی و سلامتی ارائه کرده است.

در این محصول از سنسورهای زیادی استفاده شده است که از جمله سنسورهای به کار رفته در این ساعت می‌توان به سنسور قدم شمار، ثبت مقدار فعالیت، کالری های سوخته شده و سنسور دوره های خواب اشاره کرد.

 این ساعت برخلاف ساعت های هوشمند گذشته خاصیت ضدآب دارد و می تواند تا ارتفاع ۹۹/۴۴ زیر آب فرو رود بدون این که هیچ گونه آسیبی به ان وارد شود. این محصول در آینده به قابلیت رد گیری شنا نیز مجهز خواهد شد تا از این طریق نیز بتواند برای پیگیری سلامتی گام بردارد.

در ساخت این ساعت از باتری های سکه ای ستفاده شده است که دارای عمری در حدود ۶ ماه می باشند. با توجه به استفاده از تکنولوزی بلوتوث در این ساعت ها می توان برای اتصال و ارسال اطلاعات از این ساعت به تلفن های هوشمند از طریق برنامه های مخصوص وتوسط بلوتوث اقدام نمود.

این ساعت در دو مدل عرضه شده است که سری Fun و Basic که دارای بدنه فلزی ضد زنگ و بند سیلیکونی هستند با قیمت ۱۳۰ دلار به فروش می‌رسد که تنها اختلاف آن ها تفاوت در صفحه نمایش می باشد. مدل‌های Elite Moment و Moment Classic  دارای بند چرمی مشکی و بدنه های ه طلایی و طلایی رزی می باشند که با قیمت ۱۸۰ دلار عرضه می‌شوند .

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه