اپلیکیشن مدارهای الکترونیک

مایکروسافت NewsCast را برای تبدیل متن به صوت طراحی کرده است

مایکروسافت برنامه NewsCast را برای تبدیل متن به صوت طراحی کرده است.
نوشته شده توسط آزاده مختاری

آیا شما هم تمایل به اطلاعات عموم بالا دارید؟ آیا فرصت مطالعه خبرهای جدید را دارید؟ یا چشمان شما پس از یک روز کاری طولانی خسته شده است  ودیگر قادر به خواندن نیستید؟

مسلما همه ما دوست داریم اطلاعات عمومی بالای داشته باشیم و در جریان تکنولوژی های مختلف باشیم. ولی زمان و مواردی از قبیل خستگی امکان مطالعه و خواندن خبرهای جدید را به شما ندهد. بنابراین مایکروسافت NewsCast را برای تبدیل متن به صوت طراحی کرده است.

برای آشنایی بیش تر با این برنامه با دیجی اسپارک همراه باشید.

 برنامه مایکروسافت NewsCast نام دارد و می‌تواند عنوان و خلاصه‌ی اخبار را به صورت صوتی برای کاربر بخواند. در این برنامه برای ترجمه اخبار از تکنولوژی تبدیل متن به صوت استفاده می شود که این تبدیل و ترجمه حداکثر ۳۰ ثانیه زمان می برد. صوت حاصل از ترجمه اخبار خیلی به صدای طبیعی شباهت ندارد و این در جای خود قابل کار کردن است.

این برنامه از طریق یک وب سایت در وب آژور برای دانلود موجود می باشد. توسعه ی این برنامه را تیم بینگ برعهده دارد. بنابر اعلام وب سایت نئووین این برنامه در حال حاضر در سایت اعلام شده برای دانلود موجود نیست و مایکروسافت فعلا آن را حذف کرده است.

با توجه به این بسیاری از شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر برای افزایش بازدیدها علاقمند به انتشار اخبار هستند طراحی چنین برنامه ای توسط مایکروسافت گام مهمی در انتشار اخبار برای تمام افراد باشد.

این برنامه در حال حاضر برای سیستم عامل های iOS طراحی شده است و مایکروسافت قصد دارد این برنامه را برای سیستم عامل های دیگر توسعه دهد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه

  • همه ی افراد معمولا برای این که وقت زیادی برای نوشتن متن برای دوستان خود ندارند علاقه دارند که به صورت صوتی پیام های خود را ارسال کنند و همچنین علاقه ای ندارند که پیام هایی که دریافت میکنند را به صورت صوتی دریافت کنند و این برنامه برای این مسئله بسیار بسیار بدرد میخورد