سخت افزار نمایشگر LCD

نمایشگر LCD 8k با اندازه ۱۷٫۳ اینچ تولید شد

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

صفحه نمایش‌هایی هستند که ۴ برابر نمایشگر های ۴k پیکسل در خود جای داده‌اند یا به عبارت دیگر ۱۶ برابر نمایشگر های ۱۰۸۰p پیکسل در آن‌ها پیدا میکنید (البته اگر بتوانید پیدا کنی) کمپانی شارپ اولین نمایشگر۸۵ اینچ با رزولوشن ۸k را معرفی کرده است و حال یک کمپانی ژاپنی نمایشگر ۸k با اندازه تنها ۱۷٫۳ اینچ را معرفی کرده است. این ماژول lcd رزولوشنی برابر با ۷۶۸۰ * ۴۳۲۰ دارد که تراکم پیکسلی فوق‌العاده زیاد ۵۱۰ پیکسل در اینچ را ارائه میدهد برای مقایسه به galasy s6 اگر نگاهی بیاندازیم میبینیم که این تراکم ۱۲ درصد کمتر از میزان ۵۷۷ پیکسل در اینچ این تلفن میباشد که در یک پنل ۵٫۱ اینچی استفاده شده است.

از دیگر امکانات و ویژگی‌های این نمایشگر میتوان به زاویه دید ۱۷۶ درجه‌ای آن اشاره کرد و فرکانس آن نیز ۱۲۰ هرتز عنوان شده است که برای دیدن تصاویر متحرک با سرعت بالا مناسب به نظرمیرسد ؛ کنتراست آن نیز ۲۰۰۰:۱ است و میزان روشنایی این ننمایشگر نیز به ۵۰۰ cd/m2 میرسد.

Japan displays بر این باور است که این نمایشگر کمک شایانی در بخش‌های پژشکی و ویرایش های تخصصی فیلم‌ها داشته است و همچنین برای افرادی که به صورت تخصصی بازی میکنند نیز میتوانید مفید باشد و کیفیت‌ خارق‌العاده‌ای را به گیمر ارائه دهد. هنوز قیمتی برای این نمایشگر ارائه نشده است. به نظر میرسد آینده نمایشگر ها بسیار روشن و امیدوار کننده خواهد بود. 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه