دسته‌بندی

ویدئو ۳۶۰ درجه در فید فیسبوک

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

فیسبوک اعلام کرده که در حال اضافه کردن قابلیت نمایش ویدئو ۳۶۰ درجه به‌ قسمت فید اخبار است. وقتی شما یک ویدئو ۳۶۰ درجه را در دسکتاپ خود میبینید میتوانید آن را با کلیک کردن جا به جا کرده و زوایای دلخواه این ویدئو را ببینید. در تبلت یا اسمارتفون ها نیز قضیه کمی متفاوت است. باید دستگاه خود را بچرخانید یا کج کنید تا زاویه دید شما نسبت به تصویر در حال پخش تغییر کند دقیقاً همانند اینکه در حال استفاده از یک هدست واقعیت مجازی هستید و همچنین با لمس کردن و چرخاندن صفحه نیز این قابلیت امکان‌پذیر است.

ویدئو 360

برای ساخت ویدئو ۳۶۰ درجه شما نیاز به چند دوربین مخصوص دارید همانند آنچه که GoPro در google I/o امسال نمایش داد. این دوربین ها میتوانند قیمت های بسیار بالایی داشته باشند به همین دلیل احتمال دارد مه تا آینده‌ای دور نتوانید آن‌ها را مشاهده کنید.

برای اینکه بهمیم یک ویدئو ۳۶۰ درجه چگونه است تعدادی از سازندگان در تلاش هستند تا فیلم‌های ۳۶۰ درجه‌ای خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. این ویژگی در حال ساخته شدن است و احتمالاً تا چند ماه دیگر میتوانید این فیلم‌ها را در فیسبوک مشاهده کنید.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه