تکنولوژی سخت افزار

پهپاد FLYBi

دردیجی اسپارک به معرفی پهپادهای مختلفی پرداختیم و امروز نیز به معرفی پهپاد FLYBi می‌پردازیم.

اگر روزی انسان آرزو می‌کرد که تمام وسایل به صورت رباتیکی انجام شود شاید کار دور از ذهن بود ولی امروزه ماشینی شدن و رباتیکی شدن امر بسیار ساده‌ای است و جای انسان را می‌گیرد. بنابراین داشتن یک پهپاد کوچک و قابل حمل بسیار تحسین برانگیز است.  در ادامه با ما همراه باشید.

FLYBi  یک هلی کوپتر با چهار پره است که دارای طراحی شبیه هواپیما می‌باشد و لذت سوار شدن و پرواز با هواپیما را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای پرواز این هواپیما عینک‌های هوشمندی ساخته شده است که این عینک‌ها دارای دوربین ۱۲مگاپیکسلی با رزلوشنی برابر با ۱۰۸۰pدریافت می‌کنند و آن را روی دو نمایشگر HDو LCD نشان می‌دهد.

همچنین این  پهپاد به حسگری برای دنبال کردن حرکات سر مجهز شده است و با استفاده از این حسگر با حرکت دادن سر خود به جهت‌های مختلف دوربین را کنترل کنید. برای مثال هنگامی که به سمت چپ نگاه کنید دوربین پهپاد به سمت چپ می‌چرخد و تجربه یک پرواز مجازی بی نظیر را برای شما فراهم می‌کند.

دوربین این پهپاد در داخل یک کره شیشه‌ای شفاف قرار دارد و با استفاده از تکنولوژی Wi-fi فعالیت می‌کند. و دارای حافظه ذخیره سازی آن بورد است. همچنین یک دوربین جلویی هم روی عینک همراه این پهپاد کار گذاشته شده است و کاربر می تواند بین دوربین اصلی و جلویی آن تغییر وضعیت دهد تا بدون آنکه نیازی به در آوردن عینک باشد، جلوی پای خود را هم ببیند.

کنترل این پهپاد نیز از طریق یک اپ هوشمند انجام می‌شود که امکان مشخص کردن مسیرهای پروازی را از قبل برای آن تعریف کنید . یک کنترل از راه دور مچی نیز برای این دستگاه در نظر گرفته شده است که دارای یک نمایشگر ۱/۸ اینچی است. همچنین این دستگاه با تکنولوژی کنترلی می‌باشد و کمتر کسی تمایل به حمل آن باخود دارد. مثلا می توان شرایطی را در نظر گرفت که در آن قابل حمل بودن کنترلر یک مزیت محسوب می شود، مثلا در مواردی که مسیر حرکت پهپاد را از قبل تعریف می کنید و پهپاد در حال طی کردن مسیر و شما در این فرصت می‌توانید به امور دیگر رسیدگی کنید.

با استفاده از این جوی استیک کاربر می‌تواند دوربین را به اطراف هدایت کند و همچنین با دو دکمه کنترلی چرخنده امکان کنترل ارتفاع و میزان چرخش وسیله تعریف می‌شود. تعدادی دکمه دیگر نیز روی این دسته در نظر گرفته شده اند که برای انجام کارهایی مثل برگشتن از پرواز و بلند شدن از زمین و نگه داشتن و عکاسی و فیلم برداری به کار می‌روند.

یکی از قطعات جدید برای این دستگاه Helideck نام دارد که در نوعی کوله محکم است و علاوه بر اینکه حمل و نقل پهپاد را به راحتی امکان پذیر می‌کند می تواند نقش یک سکوی پرواز و سیستم شارژ سریع را برای پهپاد داشته باشد. این کوله دو عدد باتری اضافه را نیز برای پهپاد در خود دارد.

یکی از مزیت‌های مهم Helideck این است که درون می‌تواند به شکل خودکار روی آن فرود بیاید و جمع گردد و بدون نیاز هیچ تلاش انسانی  باتری خود را عوض نماید .این پهپاد مجهز به یک سیستم پیشگیری از برخورد با موانع است و برد ارتباطی این وسیله در حدود ۲۰۰۰ متر است و پس از هر بار شارژ میتواند ۲۵ الی ۲۸ دقیقه پرواز کند.

این وسیله تنها یک کیلوگرم وزن دارد و از این لحاظ می توان آن را در گروه پرنده‌های بدون سرنشین سبک نظیر Atlas Erida قرار داد. عینک در نظر گرفته شده برای دستگاه نیز آن را به یک درون مسابقه ای ایده آل تبدیل می کند، این دستگاه سرعتی معادل با ۵۰ کیلومتر بر ساعت دارد.

حداقل مبلغ تعیین شده برای دریافت یکی از این پهپادها برابر با ۵۹۵ دلار است و برای دریافت لوازم جانبی آن نیز لازم است که مبلغی اضافه بر این میزان را بپردازید.

پکیج کامل این دستگاه به همراه عینک، Heldeck، ریموت کنترل مچی و دو باتری اضافه اش با رقم ۱۷۹۵ دلار به فروش خواهد رفت وفروش آن از ماه مارس ۲۰۱۶ آغاز خواهد شد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه