اپلیکیشن رباتیک

۴ نرم افزار جانبی برای کنترل دستی دوربین‌های هوشمند اندرویدی

4 نرم افزار جانبی برای کنترل دستی دوربین های هوشمند اندرویدی
نوشته شده توسط آزاده مختاری

با توجه به این که استفاده کنندگان گوشی‌های هوشمند توجه زیادی به کیفیت دوربین در هنگام خرید دارند وتمام گوشی‌ها از کیفیت بالای دوربین برخوردار نیستند بنابراین برنامه‌های جانبی می تواند کیفیت این دوربین‌ها را بهبود بخشیده و کاربران را راضی نگه دارد. سال گذشته بود که گوگل اندروید لالی پاپ را معرفی کرد، همراه با این معرفی این شرکت برنامه جدیدی را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد تا بتوانند تنظیمات مرتبط با کنترل بیشتر بر روی گوشی‌های هوشمند خود داشته باشند.

۴ نرم افزار جانبی برای کنترل دستی دوربین‌های هوشمند اندرویدی در ادامه معرفی خواهند شد.

برنامه‌های جانبی زیادی برای کنترل دستی دوربین دستگاه‌های اندرویدی وجود ندارد، ولی همین تعداد کم موجب کنترل بهتر دوربین تبلت یا تلفن اندرویدی شما می گردد.

برخی گوشی‌های اجرا کننده لالی پاپ مانند LG G4 کنترل‌های دستی دوربین را ارائه می‌دهند. این برنامه‌ها دارای قابلیت‌های متفاوت بوده و هرکدام به نوعی می‌توانند در کیفیت دوربین تاثیر داشته باشند.

ابتدا باید نرم افزار پشتیبانی از قابلیت تنظیم دستی گوشی‌های اندرویدی را دانلود نمایید سپس با توجه به نوع گوشی و کیفیت مورد نیاز یکی از برنامه‌های معرفی شده زیر را انتخاب کنید و پس از دانلود از قابلیت‌های آن لذت ببرید.

اولین برنامه جانبی که به معرفی آن می‌پردازیم برنامه Manual Camera است. برای معرفی این برنامه در ادامه در دیجی اسپارک همراه ما باشید.

Manual Camera چیست؟

نام نرم افزار طبق کارایی آن درنظرگرفته شده است. این نرم افزار دوربین بسیار سریع و کارا می‌باشد و به شما اجازه تنظیمات دستی سرعت شاتر، ایزو، فاصله فوکوس، تعادل رنگ سفید، جبران نوردهی و مهم‌تر از همه تصویربرداری RAW  را می‌دهد. قیمت این نرم افزار ۹۹/۲ دلار است که پس از دانلود ونصب می‌توانید از آن استفاده نمایید.

برنامه بعدی که قصد معرفی آن را داریم برنامه Camera FV-5 است.

Camera FV-5

این برنامه هم از تصویربرداری RAW پشتیبانی می‌کند وهم شامل تنظیمات دستی مانند ایزو، فوکوس، نوردهی، سرعت شاتر و … می باشد. مشخصه “DSLR-like viewfinder display” در این نرم افزار ارائه شده است که به شما امکان دیدن گزینه هایی مانند زمان نوردهی و دیافراگم را در زمان REAL TIME می‌دهد. نسخه مقدماتی این نرم افزار رایگان است که البته در رزولوشن تصاویر محدودیت ایجاد کرده است و از تصویربرداری RAW پشتیبانی نمی‌کند. نسخه کامل این نرم افزاربه قیمت ۹۵/۳ دلار است.

A Better Camera

این نرم افزار شامل پشتیبانی از تصویربرداری RAW بوده، اما در برخی دستگاه‌ها محدودیت‌هایی را ایجاد کرده است. مشخصه‌های کاربردی زیادی مانند فوکوس، سرعت شاتر، تعادل رنگ سفید را شامل می‌شود. با این برنامه می توانید تصاویر پانورامای ۳۶۰ درجه با رزولوشن حداکثر ۱۰۰ مگاپیکسل تهیه نمایید. این برنامه رایگان است.

Open Camera

این نرم افزار پرداخت درون برنامه‌ای نداشته و از تصویربرداریRAW پشتیبانی نمی‌کند. شامل مشخصه‌های کاربردی مانند تنظیم دستی فاصله فوکوس، زمان نوردهی، ایزو و auto-stabilize می باشد.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه