رباتیک

۵ خیزش عظیم در فعالیت ربات‌ها

5 خیزش عظیم در فعالیت ربات‌ها - دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

در حال حاضر ربات‌ها دیگر یک مفهوم جدید نیستند و برای عموم مردم قابل درک و لمس شده‌اند ولی آیا شما از قدرت ربات‌های آینده خبر دارید؟ صنایع چطور؟ آیا کارخانه‌ها با قابلیت‌های عظیم ربات‌های صنعتی و اتوماسیون آینده چیزی می‌دانند؟ در ادامه با دیجی اسپارک همراه باشید.

نوآوری‌های جدید بازار جهانی را تحت تاثیر قرار داده است و حرکت خلاف جهت ایده‌های نو ضرری بزرگ را برای شرکت‌ها به همراه خواهد داشت. یکی از این ایده‌ها که در اقتصاد بازار نقش مهمی دارد اتوماسیون است. اتوماسیون یا رباتیکی کردن مراحل تولید، در حال حاضر صنایع بهداشتی، انرژی، دفاع، خدماتی و کشاورزی را بیشتر تحت تاثیر قرار داده است.

گروه مشاوره‌ی بوستون در گزارشی اعلام کرد که در سال ۲۰۱۰ صنایع مختلف چیزی در حدود ۱۵ میلیارد دلار بر روی اتوماسیون هزینه کرده‌اند. این رقم در سال ۲۰۲۵ تقریبا ۴ برابر خواهد شد. دنیای رباتیک از لحاظ تنوع، نوآوری و کاربردی در سال ۲۰۱۵ در بهترین شرایط قرار دارد ولی این فقط نوک قله‌ی کوه یخی ربات‌ها است. دنیای عظیم‌تر هنوز نمایان نشده است. در آینده ربات‌ها با قدرت بیشتری خود نمایی خواهند کرد.

 

در ادامه به ۵ تغییر بزرگ در زندگی ربات‌های آینده می‌پردازیم:

 

۱- ربات‌های آینده برخلاف اتوماسیون فعلی هوشمندانه‌تر کنترل خواهند شد. در آینده تنها با یک موبایل کارخانه را مدیریت کنید!

 

۲- در حال حاضر دستمزد کارگران هرساله افزایش می‌یابد. اتوماسیون آینده ارزانتر می‌شود و ربات‌ها با کمترین هزینه بیشترین کارایی را خواهند داشت.

 

۳- تکنولوژی ارزانترین راه برای ارتباطات است. ربات‌های آینده با کمترین هزینه و از راه‌های خیلی دور کنترل خواهند شد.

 

۴- انسان‌های پیر در حال افزایش هستند. کارخانه جات در آینده با کمبود نیروی کار مواجه خواهند شد. ربات‌های آینده با تعداد خیلی زیاد در اختیار کارفرماها قرار خواهند گرفت.

 

۵- سرمایه گذاران در آینده بیشتر به سمت پروژه‌های رباتیکی می‌روند و این یعنی ربات‌ها ارزان، زیاد و دقیق‌تر خواهند شد.

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه