آردوینو امنیت سیم کارت GSM - GPRS پروژه های آردوینو

آموزش ساخت دزدگیر لیزری با آردوینو و قابلیت ارسال SMS با Sim808

Arduino-Laser-security-system-with sim808 module-digispark-
نوشته شده توسط بهزاد ستاره

دزدگیر چه باشد چه نباشد، سرقت انجام می‌شود! چقدر با این جمله موافق هستید؟ از قدیم دو دسته خط فکری در این موضوع وجود داشت. یکی همین که بود و نبود دزدگیر فرقی ندارد. دیگری هم بودن دزدگیر با نبودن آن فرق دارد. بلاخره در طول زمان سیستم‌های امنیتی پیشرفته‌تر شده‌اند و بخش‌های مختلفی از جمله دوربین، سنسور تشخیص حرکت و حتی لیزر به آن‌ها اضافه شده است. در این پست بسیار جذاب، شیوه ساخت دزدگیر لیزری با آردوینو و سنسور لیزری، دقیقا مشابه همان لیزرهایی که در فیلم‌های سینمایی سارقان از لابه‌لای آن‌ها برای رسیدن به گاوصندوق بانک، عبور می‌کنند. در ادامه این آموزش با مرجع تخصصی آردوینو به زبان فارسی، دیجی اسپارک همراه باشید.

 

 

واژه لیزر Laser که مخفف کلمات «Light amplification by stimulated emission of radiation» به معنی «تقویت نور به روش گسیل القایی تابش» می‌باشد. ایده ساخت لیزر در سال ۱۹۵۱ زمانی که تاونز در پارکی واقع در واشنگتن کنار شکوفه‌های آزالیا نشسته بود، به ذهنش خطور کرد. این الهام منجر به ساخت دستگاه میزر در سال ۱۹۵۴ برای تقویت امواج مایکرو توسط گسیل القایی تابش شد. چهار سال بعد تاونز به همراه شوهرخواهرش آرتور لئونارد شالو یک نسخه اصلاح شده از این اختراع را برای تقویت پرتو نور اپتیکال بجای انرژی امواج مایکرو ساختند. این دستگاه توسط آزمایشگاه‌های بل به عنوان «لیزر» ثبت اختراع شد.

 

معرفی پروژه دزدگیر لیزری و SIM808

یکی از مهم‌ترین اهداف مالکان کلیه ساختمان‌ها اعم از مسکونی، تجاری، اداری و… تامین امنیت است. به این مفهوم که بتوانند دارایی‌ها، افراد و فضای تحت تملک خود را در بالاترین سطوح ایمنی و امنیتی نگاه دارند. در بسیاری از موارد، مالکان و سرمایه‌گذاران سال‌ها در راستای راه اندازی و رونق یک کسب و کار تلاش می‌کنند و بنابراین حفاظت از دارایی‌ها و تامین حداکثری امنیت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.  قطعاً همگی ما دوست داریم چه در زمان حضور در ساختمان و چه به هنگام ترک آن، نسبت به امنیت آن آسوده خاطر بوده و هیچگونه دغدغه و نگرانی بابت آسیب‌های احتمالی بیرونی نداشته باشیم. راه‌های مختلفی جهت ارتقاء امنیت ساختمان‌ها وجود دارد. یکی از بهترین و پرکاربردترین روش‌ها، استفاده از ابزار و سیستم‌های حفاظتی هوشمند در ساختمان‌ها می‌باشد. تابحال پروژه‌های تشخیص حرکت زیادی با ماژول‌های مادون قرمز IR ، التراسونیک و PIR ساخته و آموزش داده شده‌اند. اما اصلی ترین مشکل این سنسورها عدم برد کافی و مشکل کالیبراسیون و در نتیجه عدم اعتماد بالا به این ماژول‌ها بخصوص در مکان‌های خاص می‌باشد. در این پروژه ماژول فرستنده لیزر و سنسور گیرنده روبروی هم قرار گرفته و چنانچه کوچکترین حرکتی بین این سنسور اتفاق بیفتد بلافاصله گیرنده لیزر به آردوینو دیتا ارسال کرده و یک پیام کوتاه حاوی پیغامی که توسط کاربر مشخص شده به شماره مورد نظر ارسال می‌کند.

 

ماژول لیزر KY-008 Laser Module

ماژول لیزر ky008 نوعی از ماژول فرستنده دیود ۵ ولت برای آردینو و AVR و PLC می‌باشد. لیزر Laser KY-08 با طول موج ۶۵۰ نانومتر، مناسب برای انجام آزمایش‌های بلاخص فیزیکی است. این ماژول دارای سه پایه VCC و GND و S (سیگنال ) می‌باشد. شیوه اتصالات و راه اندازی این ماژول قبلا توسط همکارم در پست آموزش راه اندازی ماژول لیزر Laser module از پکیج ۳۷ سنسور آردوینو منتشر شده است. می‌توانید موارد اولیه را از آنجا مطالعه و بررسی کنید.

ماژول لیزر KY-008 Laser Module برای ساخت دزدگیر لیزری با آردوینو Arduino - دیجی اسپارک

 

سنسور گیرنده لیزر BPW46

این سنسور رفتاری مشابه گیرنده‌های فتودیود دارد. با سری کردن یک مقاومت ۱۰ کیلو اهم و اتصال به منبع ۵ ولت راه اندازی می‌شود. سنسور گیرنده لیزر BPW46 با توجه به شدت اشعه دریافتی یک ولتاژ متغیر انالوگ در خروجی تولید می‌کند. این سنسور به صورت بایاس معکوس راه اندازی می‌شود و پایه کاتد به vcc و پابه آند از طریق یک مقاومت به زمین متصل می‌شود. جهت تشخیص پایه‌ها  همانند روش دیود با استفاده از یک مولتی متر که در حالت تست دیود قرار دارد پراب‌های مولتی متر به راه به پایه‌ها متصل می‌کنیم و زمانیکه عدد ۵۰۰ الی ۶۰۰ میلی ولت را در خروجی دید پایه متصل به پراب قرمز آند و پایه متصل به مشکی کاتد می‌باشد. به تصویر زیر برای دزدگیر لیزری با آردوینو دقت کنید.

سنسور گیرنده لیزر BPW46 برای ساخت دزدگیر لیزری با آردوینو - دیجی اسپارک

 

ماژول GSM با تراشه SIM808

ماژول SIM808 نوعی ماژول GSM با چهار باند است. ترکیبی از GPS برای سیستم ناوبری ماهواره‌ای و GSM برای ارتباط با شبکه مخابراتی است. طراحی کوچک و استفاده از کانال‌های استاندارد باعث محبوبیت و راه اندازی آسان ماژول Sim808 شده است. بر روی این بورد کلیه قطعات و پین‌های مورد نیاز از جمله سوکت نصب سیمکارت، رگولاتور و… برای راه اندازی ماژول درنظر گرفته شده است. از طریق ارتباط سریال مشابه ماژول SIM900 راه اندازی می‌شود. همچنین ماژول SIM808 قابلیت نصب آنتن GPS ، GSM و بلوتوث BT و ظرفیت پشتیبانی از یک سیم کارت را دارد. به تصویر زیر دزدگیر لیزری با آردوینو دقت کنید.

ماژول سیم کارت SIM808 برای ارسال SMS دزدگیر لیزری با آردوینو - دیجی اسپارک

 

اتصالات مدار دزدگیر لیزری با آردوینو

ماژول Sim808 مورد استفاده در این آموزش دارای ۷ پایه می‌باشد. در صورت عدم اتصال درست پایه‌ها ماژول راه اندازی نمی‌شود و عملکرد درستی از خود نشان نمی‌دهد. حتما موارد زیر را به دقت انجام داد و پس از آن مجددا بررسی کنید. برای ساخت دزدگیر لیزری با آردوینو بسیار اهمیت دارد.

 • پین شماه ۱ یا sleep در ماژول با s نشان داده شده در این پروژه بدون اتصال و با آن کاری نداریم.
 • پین شماره ۲ یا GND باید به زمین یا همان GND اردوینو Arduino متصل شود. ( خیلی مهم )
 • پین شماره ۳ یا V یا PWRIN نشان داده شده VCC می‌باشد و باید با ولتاژ ۹ ولت تغذیه شود.
 • پین شماره ۴ با K یا PWRKEY به GND منبع تغذیه ۹ ولت ماژول وصل شود. (خیلی مهم)
 • پین شماره ۵ TXD می‌باشد و به پایه شماره ۷ برد آردوینو Arduino متصل می‌شود.
 • پین شماره ۶ RXD می‌باشد و به پایه شماره ۸ برد آردوینو Arduino متصل می‌شود.
 • پین شماره ۷ یا GND باید به زمین منبه تغذیه ۹ ولت ماژول متصل شود. (خیلی مهم)
 • پایه خروجی گیرنده لیزر را به پایه A0 اردوینو متصل شود.
 • پایه  VCC و S ماژول فرستنده لیزر به ۵ ولت متصل شود و پایه GND آن به زمین آردوینو متصل شود.

 

شماتیک ساخت دزدگیر لیزری با آردوینو Arduino - دیجی اسپارک

 

لوازم مورد نیاز دزدگیر لیزری

برد اردوینو Mega 2560

ماژول سیم کارت SIM808

آنتن ماژول سیم کارت GSM

آنتن GPS (برای GPS ماژول)

باتری یا اداپتور ۹ ولت

برد برد و سیم برد برد

ماژول لیزر KY-008 Laser از پکیج ۳۷ سنسور

سنسور گیرنده لیزر BPW46 از پکیج ۳۷ سنسور

مقاومت ۱۰ کیلو هم

 

کدهای مدار دزدگیر با آردوینو

 

محدودیت در دسترسی کامل به این مجموعه آموزش

 

دسترسی کامل به آموزش برای اعضای دیجی اسپارک امکان پذیر است. بخش اصلی آموزش شامل سورس کدهای توسعه داده شده توسط مهندس‌های دیجی اسپارک است. به همین دلیل این آموزش خاص و یکتاست. برای استفاده از آن بایستی عضویت تهیه کنید. تبادل نظر با کاربران و پرسش سوال رایگان است و میتوانید از بخش نظرات همین آموزش اقدام کنید.

 

 

کارکرد مدار دزدگیر لیزری

یک سیم کارت را در ماژول قرارداده و بعد از آپلود کدها در آردوینو و اتصالات مدار چراغ سبز رنگ روی ماژول بعد از چند ثانیه شروع به چشمک زدن می‌کند. اگر هر ۳ ثانیه یکبار چشمک زد یعنی اینکه ماژول به شبکه وصل شده است. لیزر و گیرنده را روبروی هم قرار داده و در صورت حرکت جسم ما بین این دو یک پیام کوتاه به شماره موبایلی که در برنامه دخیره شده ارسال میشود. اردوینو مقدار دیتای وارده از پین A0 را به یک عدد مابین ۰ تا ۱۰۲۳ تبدیل میکند . زمانی گیرنده لیزر به طور کامل اشعه دریافت عدد ۱۰۲۳ را در خروجی داریم و چنانچه شدت اشعه کاهش یافته و یا قطع شود این عدد کاهش یافته و بلافاصله یک پیام ارسال میشود . چنانچه بخواهیم میزان حساسیت مدار را تغییر دهیم در برنامه در قسمت شرطی (if ) میتوان آن را به مقدار دلخواه تنظیم نمود.

مدار دزدگیر لیزری با آردوینو Arduino - دیجی اسپارک

 

چنانچه در مراحل راه اندازی و انجام این پروژه با مشکل مواجه شدید، بدون هیچ نگرانی در انتهای همین پست، به صورت ثبت نظر سوالتان را مطرح کنید. من در سریع‌ترین زمان ممکن پاسخ رفع مشکل شما را خواهم داد.

 

پروژه

اخیرا تصمیم گرفته‌ایم برای تعامل بیشتر با شما کاربران و ایجاد موقعیتی در راستای رقابت دانش کاربران، در انتهای هر آموزش یک پروژه تعریف می‌کنیم. به اولین کاربری که به پروژه تعریف شده پاسخ صحیح بدهد، بن خرید به ارزش ۳۰ هزار تومان از فروشگاه دانشجو کیت ارایه خواهد شد. پروژه: با ایجاد تغییرات در کدهای برنامه، امکان خاموش کردن دزدگیر لیزری با آردوینو با استفاده از پیامک را به مدار اضافه کنید. سپس دستوری جهت روشن شدن مجدد مدار با پیامک تعریف کنید.

 

در پایان نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید و با اشتراک گذاری این آموزش در شبکه های اجتماعی , از وبسایت دیجی اسپارک حمایت کنید.

 

درباره نویسنده

بهزاد ستاره

کارشناس الکترونیک
عاشق دنیای دیجیتال ام و سعی میکنم از تکنولوژی عقب نمونم

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۹۸ دیدگاه

 • با سلام و تشکر از سایت خوب شما
  برای انجام پروژه میشه از کتابخونه هم استفاده کرد؟
  اگر خیر در مورد دریافت اسمس هم یه توضیح بدید لطفا

  • سلام
   استفاده از کتابخانه بستگی به ماژول GSM شما داره ، در ماژول بالا در چند پروژه به کار برده شده است نیازی به استفاده از کتابخانه نبوده است.
   شما میتوانید از دستورات at command استفاده کنید و همانطور که قبلا عرض کردم استفاده از کتابخانه بستگی به ماژول شما دارد.

 • سلام گیرنده لیزر bpw46 در پکیج ۳۷ سنسور موجود نیست. از گیرنده مادون قرمز میشه استفاده کرد؟ چون در پکیج هم موجوده .ممنون

  • سلام
   در این پروژه فرستنده و گیرنده روبروی هم قرار میگیرند و حداکثر فاصله به فرستنده یعنی لیزر بستگی داره . مدل های زیادی از لیزرها در بازار موجود است از جمله ماژول ها و حتی لیزرهایی که برد بیش از ۵۰۰ متر هم دارند.

   • سلام
    ممنون از پاسختون. منم منظورم قطعات همین پروژه بود یعنی فرستنده لیزر KY-008 و سنسور گیرنده BPW46
    اگر تجربه شخصیتون از فاصله ای که پروژه با دو قطعه بالا جواب میدهد را بیان کنید ممنون میشم

    • سلام
     برای بنده با فاصله ۱۰ متر هم پروژه به راحتی کار کرد و می‌توانست بیشتر هم باشد.
     شما حتی میتوانید از لیزرهای معمولی به جای ماژول استفاده کنید که در بعضی مدل‌ها برد زیادی هم دارند. باید دقت کنید که دقیقا روی سنسور گیرنده ثابت باشد.
     در مورد حساسیت هم شما میتوانید در خط ۱۵ برنامه ، عدد ۱۰۲۲ را با توجه به مسافت و نوع لیزر کاهش بدهید.

   • سلام خسته نباشید
    چنتا سوال داشتم
    ۱٫لطفا نوع لیزری که برد بالایی داشته باشه و با افزایش طول قطر لیزر خیلی بزرگ نشه
    چون لیزر ها بعد چند متر قطرش هی بیشتر میشه مثلا ۵۰۰ متر که میگید در انتهای ۵۰۰ متر انقدر قطر نور لیزر بزرگ شده که نمیشه روی گیرنده متمرکزش کرد و اینجوری قطعا خطا خواهد داشت
    لطفا اگه یه مدل رو بفرمایید یا اگه تو فروشگاه موجوده لینک رو محبت کنید
    ۲٫نور محیط یا شرایط جوی مثل نور خورشید یا چراغ قوه یا هر نوری غیر لیزر میتونه خطا ایجاد کنه روی گیرنده و سیستم رو به خطا بندازه؟
    ۳٫در صورت امکان مداری بدون اردینو برای این پروژه ارائه بدید که بتونه یه رله رو هم فعال کنه ولی وابستگی به اردینو نداشته باشه مثلا ای سی معرفی کنید که بشه پروگرامش کرد و ازش استفاده کرد (برای کم کردن هزینه پروژه و کوچک تر شدن مدار و کاهش ولتاژ مصرفی)
    سپاس گزارم

 • سلام
  خیلی پروژه جالبی بود، ممنونم. میخواستم بدون که من سنسور گیرنده لیزر BPW46 را ندارم. بجاش میشه همون که توی پکیج سنسور آردواینو هستو استفاده کنم؟

  • سلام ، خواهش میکنم.
   با سنسوری که شما میفرمایید تست نکردم و نیاز به بررسی بیشتر هست .
   اما پیشنهاد میکنم شما تست کنید

    • سلام ، پروژه ها برای مدیریت ارسال شده بود و منتظر تایید فروشگاه بودیم. به زودی ایمیل به شما ارسال خواهد شد. لطفا پس از استفاده از بن از همین طریق نسبت به استفاده کردن بن اطلاع رسانی کنید.

  • سلام ، با توجه به نوع ماژول GSM ای که بکار میبرد از دستورات at command استفاده میکنید. به عنوان مثال در ماژول sim 808 از دستور ATD برای تماس صوتی استفاده میشود.

 • با سلام
  لطفا آموزش زیر را هم در دست اقدام قرار دهید:
  از ماژول فاصله سنج به جای لیز استفاده کنید زیرا هم گیرنده و هم فرستنده را با هم دارد و سپس اگر مانعی در مسیر سنسور ها قرار بگیرد سنسور ها کدی مبنی بر ۰ و ۱ را از طریق ماژول فرستنده بلوتوث به یک ماژول گیرنده/فرستنده که روی یک آردوینو دیگر است ارسال کند و کد های ارسالی به صورت یک هشدار در آمده و روی LCD
  رنگی به نمایش در آید و روی آردوینو دوم یک ویبراتور کوچک هم باشد که این گیرنده/فرستنده را جذاب تر کند
  سپس کدی مبنی ۰ و ۱ برای آردوینو اول از طریق ماژول بلوتوث ارسال کند تا آژیری را به صدا در آورد
  با تشکر

 • سلام
  با توجه به طرح رجیستری ،ماژول SIM808مشکلی در برقراری ارتباط با شبکه نداره؟

 • سلام.آیا باید ماژول و سیمکارت توی این پروژه رجیستر شده باشند؟اگر باید رجیستر شده باشند لطفا نحوه رجیستر کردنشان را بفرمایید

 • ببخشید.چجوری میشه به بیشتر از یک نفر پیام ارسال کنه؟ لطفا اگه میشه بفرمایین.خیلی نیاز دارم

  • سلام ، کافیه برنامه فعلی رو تحلیل کنید و با دستورات at command اشنا بشید.
   ارسال برای یک شماره دیگه تقریبا شبیه همین مثال میباشد.

 • باسلام
  منظور از این کد چیه و چجوری و به چه طریقی پیام رو ارسال میکنه؟؟؟
  ممنمون

 • باسلام
  منظور از این کد AT+CMGSچیه و چجوری و به چه طریقی پیام رو ارسال میکنه؟؟؟
  ممنمون

  • سلام
   این کد جز کدهای at command میباشند ، در واقع یکسری کدهای از قبل تعریف شده برای ماژول های gsm میباشند که با فراخوانی ان ها یک عمل خاص را انجام میدهند ، این at+cmgs مربوط به ارسال پیامک به شماره ای که شماتعیین میکنید میباشد.

 • با سلام میشه شماره تماستونو لطف کنید،میخاستم باهاتون مشورت کنم،واسه باغ به مساحت ۲هکتار میشه ازین روش استفاده کرد؟

  • سلام ، بله میشه استفاده کرد .متاسفانه به دلیل مشغله کاری امکان تماس وجود ندارد

 • سلام
  ایا با برد اردوینو یونو هم میشه این پروژه رو انجام داد ? یکیم اینکه ایا درسته که میگنsim808 مشکل ریجستری پیدا کرده?
  خیلی ممنون از توجهتون

  • بله مشکلی با یونو ندارد و قابل استفاده اس . در مورد ماژول با فروشگاه در ارتباط باشید

 • سلام وقت بخیر
  میشه بجای ماژول sim808 از ماژول sim800L و به جای اردوینو mega هم از promini استفاده کرد و هم با استفاده از یک نوع گیرنده دیگه به اسم PD438C پروژه رو راه اندازی کرد؟

  • در مورد ماژول sms مشکلی نیست فقط بسته به ماژول تون ممکنه روش راه اندازی اش متفاوت باشه و با این ماژول یکسان نباشه که البته مشکلی پیش‌نمیاد چون در نهایت به دو پایه tx و rx ان نیاز داریم در مورد دو سوال بعد اطلاع دقیقی ندارم متاسفانه .

 • سلام
  میشه اموزش مکمل ساخت دزدگیر باقابلیت تماس با استفاده از ماژول SIM800c و آردینو یونو و سینسورPIR را بزارین

  • بستگی به لیرز داره و بهتره به صورت عملی تست شود اما نسبت به سنسورهای دیگر برد ببشتری دارد.

 • سلام
  من سنسورحرکت PIR و ماژولsim800L رو در دسترس دارم و میخوام این دزدگیرو با استفاده از سنسور حرکت PIR و ماژول جی اس ام sim800L بسازم که قابلیت sms alert و call alert رو داشته باشه لطفا نحو کودینگ اش و سرکتشو برم بگید چون اینو میخوام به پروژه فاینلمو بگیرم .منتظر جواب تون هستم .

  • سلام ، باید با کدهای at command ماژول gsm اشنا باشید و میتوانید از پروژهای دیگه هم استفاده کرده و کدها را تعمیم دهید.

  • سلام ، فکر نمیکنم مشکل خاصی وجود داشته باشد . اما دقت کنید که به درستی ان را راه اندازی کنید که آسیبی به ماژول نرسد .

   • ببخشید اگه بخوام با smsخاموش روشن به شه باید چی کار کنم میشه لطفا سوالم زود جواب بدید

    • با آردینو uno ام میشه این پروژه رو درست کرد اتصالات اش فرقی نداره لطفا زود جواب بدید

 • سلام.من اگه این مدار دزدگی رو با لیزر با برد بالای ۲۰۰متر استفاده کنم عملکرد داره؟؟؟اگ نداره چ دزدگیری میتونم استفاده کنم.یه مساحت بزرگ رو میخوام کنترل کنم.لطفا راهنماییم کنید

 • سلام خسته نباشید
  میشه ساخت این دزدگیررو با استفاده از سنسورPIR رهنمایی کنید و هم چنان چی طور بر علاوه ارسال مسج تماس هم برقرار کنه؟

  • سلام برای تماس گرفتن باید با کدهای at command هر ماژول اشنایی داشته باشید و با استفاده از این دستورات و دانش کد نویسی این ویژگی رو اضافه کنید. برای pir قبلا همکاران پروژه هایی رو در سایت قرار داده اند .

 • ببخشید این ماژولی که معرفی کردید با ریجستری مشکل نداره ؟؟؟ اگه مشکل داشت باید چی کار کنیم ؟؟؟

  • با سلام
   خیر، کلا ماژول‎‌های GSM با طرح رجیستری مشکلی ندارند. اگر هم مشکل داشت و از سامانه همتا SMS دریافت شد، از طریق فروشگاه تیکت ارسال کنید تا موارد بررسی شوند.

 • باسلام
  شمامیتوانید، پروژه سیستم حفاظتی اعلام سرقت وحریق بهمراه تلفن کننده خط ثابت و سیم کارت با امکان کنترل مانیتورینگ سیستم از راه دور را طراحی و پیاده سازی نمایید؟

 • سلام ممنون بابت اموزش خوبتون.
  من یک لیزر با برد ۱۰۰ متر نیاز دارم برای دزدگیر اگه ممکنه معرفی بفرمایید؟ ممنون

 • سلام
  ضمن تشکر از سایت خوبتان
  می خواستم بدونم بجای ماژول سیم ۸۰۸ میتونم ماژول سیم ۸۰۰L رو بزارم
  هرچی زود تر جواب دهید بهتر است
  ممنون

 • سلام
  من از کجا بدونم چطوری پایه های sim800L رو به برد آردنیو و لیزر گیر متصل کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

 • سلام
  پین های pwrkeyوpwrinدر سیم ۸۰۰Lنیست
  کدوم پین رو به جاش وصل کنم ؟
  و یکی دیگه پایه های vccوs به کجای برد آردنیو متصل بشه من اون بالا دیدم که فرمودید به پایه ۵v وصل بشه ولی شما تو عکس شبیه سازی شده به پایه ای وصل کردید که هیچی نداره
  ممنون می شم راهنماییکنید
  باتشکر فراوان

 • خیلی ببخشید این یادم رفت
  ماژول سیم ۸۰۰L یک دونه جای GNDداره ولی تو نمونه بالا ۲ تاست اینکه مشکلی نداره؟
  با تشکر فراوان

 • سلام وقت بخیر چند سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید
  -من ی آداپتور ۹ ولت ۲ آمپر دارم آیا میشه برای تغذیه برد آردوینو یونو و ماژول سیم کارت و یک رله ۵ ولت تک کانال استفاده نمود
  -آیا میشه برای این مدار دزدگیر لیزری از آردوینو یونو استفاده نمود و تغذیه ماژول رله ۵ ولت تک کانال تغذیه سنسور گیرنده لیزر و خودت لیزر را برد آردونیو گرفت

  • با سلام
   تفاوتی در نوع برد استفاده شده ندارد. اما در نظر داشته باشید تغذیه ماژول سیم کارت مجزا است و مستقیم نمیتوانید از آردوینو تامین کنید. همانطور که دیگر همکارانم در آموزش‌های GSM تاکید کرده‌اند، تغذیه این ماژول مهم ترین بخش آموزش است. در حقیقت اکثر مشکلاتی اعم از عدم ارتباط با شبکه و… از این قسمت است. ولتاژ کاری sim808 همانند sim800l دارای حساست بالایی است. حتما باید بین ۳٫۴ تا ۴٫۴ ولت باشد. ولتاژ باتری لیتیوم پلیمر Li-Po برای اینکار مناسب است. دقت کنید در اغلب موارد اگر سیم کارت در شبکه رجیستر نمیشود بدلیل ولتاژ نامناسب می‌باشد.

   • داخل آموزش نوشته برای ماژول سیم کارت از یک باتری نه ولت ? استفاده بشه من نمیتونم از آداپتور ورودی آردوینو یه انشعاب بگیرم برای ماژول سیم کارت و یه انشعاب برای رله

 • سلام به نظر شما از چه باتری و شارژی استفاده کنم برای تغذیه برد آردوینو uno و ماژول سیم کارت که دائما در شارژ باشن براشون مشکلی پیش نیاد

  • با سلام
   بحث تغذیه وابسته به توان مصرف کننده است. در ابتدا بایستی میزان توان مورد نیاز برای مصرف کننده را بدست آورید، سپس اقدام به تامین منبع تغذیه کنید. ولی در کل بایستی از باتری لیتیومی استفاده کنید.

 • با سلام میشه به این پکیج جای لیزر سنسور حرکتی و یک لنز دوربین کوچک و حافظه جانبی متصل کرد ؟

 • سلام ببخشید ما نمیتونیم سنسور گیرنده bpw46 رو پیدا کنیم میشه راهنماییمون کنین در ضمن اگه مشابه هم داره بهمون بگیا ممنون میشم

 • برای راه اندازی ماژول لیزر در این مدار به چیزی خارج از مدار که نیاز نداریم؟ چون یه لینک گذاشتید که همکارتون با آردوینو یونو وماژول میکروسوییچ راه اندازیش کردند. یعنی اینطوره که بذاریم تو اون مدار تا راه اندازی بشه بعد بذاریم تو این مدار دزدگیر؟