اپلیکیشن

Aurous دشمنی برای Spotify

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

تنها چند روز قبل یک برنامه P2P جدید به نام Aurous چشم به جهان موزیک و برنامه‌های استریم موسیقی گشود. به گفته بعضی افراد این برنامه popcorn time دنیای موسیقی نامیده میشود. Popcorn time نیز یک برنامه موفق در زمینه استریم ویودئو به صورت آنلاین است.

این برنامه کمی شبیه napster و limewire میباشد اما به همراه یک قابلیت اساسی! این برنامه طراحی شده است تا از طریق تورنت برای شما موسیقی را تأمین نماید و موسیقی‌ها را از کندوی مخصوص خود یعنی فایل‌های بسیار زیاد تورنت پیدا میکند. به وسیله این برنامه میتوانید ترک های موسیقی را استریم کنید و یا آن‌ها را دانلود کنید. البته بدون پرداخت حتی ۱ سنت برای موسیقی‌ها ؛ این یعنی یک رقیب جدی برای سرویس هایی مثل اسپاتیفای که در ازای دریافت مبلغی به کاربران خود سرویس میدهند. اندرو یکی از توسعه دهندگانی است که بر روی این پروژه کار میکند او به این موضوع اشاره کرده است که نقشه ای برای گنجاندن لینک های خرید موزیک ها از iTunes نیز دارند که البته هنوز این کار انجام نشده است.

aurous-590x330

شاید خیلی زود توجه‌ها به این برنامه جلب شده است. چرا که هنوز در نسخه ۰٫۱ آلفا است. به هرحال این برنامه نوعی به چالش کشنده برنامه‌های رقیب همچون spotify و apple music است و به نظر میرسد کار این دو برنامه را کمی سخت تر کرده است. این برنامه هیچ درآمدی را برای خواننده‌ها و هنرمندان به همراه ندارد و همچنین از هیچ گونه لایسنسی برای انتشار موسیقی پیروی نمیکند و تنها از سیستم تورنتینگ فایل‌ها استفاده میکند که یک سیستم گسترده در شبکه اینترنت است و به وسیله طرفداران فایل‌های رایگان و به نوعی کسانی که اعتقادی به پرداخت هزینه برای چیزی ندارند استفاده میشود.

این برنامه یک نمونه بارز دزدیدن لایسنس کپی رایت است با تمامی این اوصاف بهترین راه برای گوش دادن موزیک های غیر ایرانی همین برنامه است چرا که امکان خرید موسیقی‌های خارجی برای بیشتر هموطنان کاری غیرممکن است.

از طریق این آدرس نیز میتوانید به سایت Aurous رفته و از این برنامه استفاده کنید .

نظر شما در مورد این پخش کننده موسیقی تورنتی چیست؟

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه