تکنولوژی مدارهای الکترونیک

Hammerhead برای دوچرخه سواری در مسیر ناشناخته

Hammerhead برای دوچرخه سواری در مسیر ناشناخته
نوشته شده توسط افشین طباطبایی

دوچرخه سواری  درمسیرنامشخص کاری دشوار است هنگامی که شما نقشه یا گوشی هوشمند دارای نقشه داشته باشیدباید مدام از روی نقشه مسیر رابررسی کنید یا به جاده نگاه کنید ومسیر را پیداکنید که کاری دشوار است.سازمان حمل ونقل با اختراع Hammerhead مشکل دوچرخه سواری در مسیرناشناخته را حل کرده است.

در ادامه با دیجی اسپارک Hammerhead برای دوچرخه سواری در مسیر ناشناخته همراه باشید.

سازمان حمل ونقل با ساخت یک وسیله نرم لمسی به شکل حرف T که وسط فرمان  دوچرخه نصب شده است با گوشی هوشمند ارتباط برقرارکرده وجهت حرکت را مشخص می کند .هنگامی که این دستگاه را روشن می کنید به صورت Bluetooth با برنامه Hammerheadدرگوشی هوشمند ارتباط برقرارمی کند.

Hammerhead برای دوچرخه سواری در مسیر ناشناخته1

Hammerhead برای دوچرخه سواری در مسیر ناشناخته| دیجی اسپارک

این دستگاه صفحه نمایش نداردولی ازتعداد زیادی  LED که به صورت مخفی در زیر سطح T است تشکیل شده است.نور تک رنگ آبی در پایان هر بازویT نشان می دهد که در محل اتصال بعدی شما باید به سمت چپ یا راست حرکت کنیدوتازمانی که شما باید مستقیم حرکت کنید هر چند ثانیه یک تعدادی از چراغ های مرکزی روشن می شود.LEDهای اضافی در پیداکردن بهتر مسیربه شما کمک می کنند.مثلا زمانی که تمایل به حرکت به سمتراست دارید لازم نیست به جاده نگاه کنید این LEDها با روشن کردن بیشتربازوی سمت راست شما را راهنمایی می کند.

دریافت برنامه Hammerhead برای دوچرخه سواری در مسیر ناشناخته

برنامه Hammerhead به صورت رایگان برای IOSوAndroid در دسترس است.اطلاعات مربوط به نقشه دراین برنامه ذخیره نمی شود ونیازمند اتصال به اینترنت برای بروز رسانی برنامه ها است. برنامه درپیدا کردن مسیرهای دوچرخه پسند مناسب است.با استفاده ازبرنامه ذخیره مسیرمی تواند مسیرهای موردعلاقه را  درنقشه ذخیره کند.

وسیله شارژ این دستگاه یک USBبا سوکت استاندارد است که می تواند تا مدت زمان ۱۰ساعت دوچرخه سواری شارژ ذخیره کند .ولی با توجه به استفاده از satnav در تلفن حتی در صورت خاموش بودن تلفن هم شارژ مصرف می کند.گوشی تلفن همراه را می توان درجیب یا کیسه ای قرار داد واز آن به عنوان پشتیبان برای مدت زمان دوچرخه سواری استفاد کرد.

این دستگاه ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است که توانایی خود را به برنامه ریزی برای مسیرهای دوچرخه پسند با استفاده از سخت افزارهای ساده ٬ظریف وکارا معطوف کرده است.

درباره نویسنده

افشین طباطبایی

نویسنده و پژوهشگر مسایل اجتماعی هستم. چند جلد کتاب چاپ شده دارم که در وبلاگ شخصی خودم میتونید راجع بهشون تبادل نظر کنید. در حال حاضر مشاور چند سازمان دولتی مسئول در زمینه‌های اجتماعی هستم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه