تکنولوژی

معرفیRemix OS ؛ سیستم عامل اندرویدی در دسکتاپ

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

همانطور که همه میدانیم اندروید یک سیستم عامل مخصوص موبایل ها و دستگاه‌های قابل حمل دیگر مانند تبلت ها است با این حال چندیدن mini-pc یا همان باکس های کامپیوتری هستند که این سیستم عامل را برای خود اجرا میکنند. همچنین android x86 نیز برای استفاده در کامپیوتر های خانگی تولید شده است remix os نیز برای پاسخ به نیازی مشابه توسعه یافته است اما تغییراتی بسیار خوب نیز در آن مشاهده میکنیم.

این سیستم عامل ابتدا برای کامپیوتر هایی با نام Remix Mini توسعه پیدا کرده است اما میتوان آن را بر روی دسکتاپ ها و سیستم‌های شخصی نیز به راحتی اجرا کرد. از نقاط قوت این سیستم عامل اندرویدی میتوان به قابلیت بوت چندگانه و دوال بوت اشاره کرده که به کاربر اجازه میدهد تا این سیستم عامل را با سیستم عامل هایی همانند Osx و مایکروسافت ویندوز و حتی توزیع‌های لینوکسی در یک کامپیوتر داشته باشید و درهنگام بوت بر روی گزینه دلخواه خود سوئیج کنید بدون آنکه برای سیستم عامل های دیگر شما مشکلی پیش بیاید.

 Remix OS for PC-970-80

Remix OS 2.0 سیستم عاملی متفاوت است!

این سیستم عامل در حقیقت مخلوطی از اندروید در قالبی ویندوزی است که دقیقاً وظیفه اجرای اندروید را در محیطی شبیه به ویندوز دارد. اگر بخواهیم آن را توصیف کنیم باید گفت که شما احساسی همانند اجرای یک سیستم عامل دسکتاپی همچون ویندوز را دارید اما در همان زمان در حال اجرای اندروید هستید.

از دیگر نقاط مثبت این سیستم عامل این است که سیستم‌های با معماری ۳۲ بیتی را نیز پشتیبانی میکند؛ پس میتوانید حتی سیستم قدیمی خود را اندرویدی کنید.

ویژگی‌های Remix Os 2.0

صحبت کردن در مورد این سیستم عامل بسیار وقت گیر است و ویژگی‌های زیاد آن در مقاله نمیگنجد؛ در زیر برخی از ویژگی‌های اساسی این os آورده شده است :

مولتی تسکینگ بسیار روان

وجود تسکبار

داشتن منوی استارت

قسمت tray برای برنامه‌های باز

نوتیفیکیشن بار right0side که همانند Osx است

میانبر های کیبردی برای دستوراتی همانند کپی کردن (ctrl+c , ctrl+v)

قابلیت‌های راست کلیک برای موس

فایل منیجری شبیه لینوکس

سازگار با مایکروسافت آفیس (با تشکر از مایکروسافت که بالاخره در اندروید کمی مفید بوده است)

نصب برنامه‌ها از طریق playstore

آپدیت های OTA یا over the air برای راحتی کاربر در به روزرسانی سیستم

باید خاطر نشان کنیم که برای یک سیستم دسکتاپ ممکن است این قابلیت‌ها جذاب نبوده و طبیعی به نظر برسند اما به این مساله فکر کنید که این موارد را بر روی سیستم عاملی که برای موبایل طراحی شده است اجرا میکنید؛ آنگاه به قدرت و تفاوت remix os پی میبرید!

تور تصاویر Remix OS

در زیر از قسمت‌های مختلف این سیستم عامل اسکرین شات تهیه شده است و شما را دعوت میکنیم به یک تور گردشگری کوچک در این سیستم عامل :

Remix-OS-1

فایل منیجر

 

Remix-OS-2

مرکز اعلانات

Remix-OS-3

قسمتtray

 

Remix-OS-4

استارت منو و تسک بار

remix-os-5

به روز رسانی های OTA

دانلود و نصب

برای دانلود آن میتوانید به صفحه مخصوص این سیستم عامل مراجعه کنید که یک پروژه کاملاً متن باز است و پس از دانلود آن را بر روی فلش مموری ریخته و تست و نصب کنید.

remix os official website

منتظر نظرات شما در مورد این سیستم عامل هستیم.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۴ دیدگاه