اپلیکیشن رباتیک

Street View در برنامه Google Map

Street View در برنامه Google Map
نوشته شده توسط آزاده مختاری

تمام افرادی که گوشی وتبلت هوشمند دارند نام برنامه Google Map را شنیده اند. این برنامه قابلیتی به نام Street View دارد که شاید خیلی از افرا از کاربرد های آن آگاه نباشند. امروز در دیجی اسپارک به معرفی Street View در برنامه Google Map می پردازیم.

بسیاری از ما در رویای مکانی به سر می بریم که تا به حال به آنجا نرفته ایم ولی بسیار دوست داریم آن جا را ببینیم. یا ممکن است تصمیم بگیریم به کشور جدیدی سفر کنیم ودانستن اطلاعات قبل از سفر بسیار کمک کننده باشد. بنابراین منوی Street View در برنامه Google Map برای این منظور طراحی شده است.

برای استفاده از این برنامه حتما باید به اینترنت دسترسی داشته باشید بعد از اطمینان اتصال به اینترنت برنامه Google Map را باز کنید و مکان مورد نظر خود را در نقشه پیدا کنید وقتی که مکان مورد نظر پیدا شد، روی نقشه به نمایش گذاشته می شود و قسمت سفید پایینی صفحه نمایش نام آن نمایش داده خواهد شد. اگر این قسمت سفید را انتخاب کنید می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد این محل به دست آورید و همچنین یک دکمه یا عکس «Street View» را در این قسمت خواهید یافت. با زدن این دکمه وارد Street View‌ می‌شوید و با استفاده از عکس‌های ۳۶۰ درجه‌ای گوگل، می‌توانید از محل مورد نظر دیدن فرمایید.

در حالت Street View می‌توانید از فلش‌های روی صفحه برای جابه‌جا شدن استفاده کنید همچنین می‌توانید با انگشتانتان مکان مورد نظر را کوچک و بزرگ نمایید و جزئیات را مشاهده نمایید.

همچنین هنگام استفاده از Street View‌ روی گوشی یا تبلت‌ می‌توانید از قابلیتی استفاده کنید که در کامپیوترهای شخصی برای Street View موجود نیست. با استفاده از سنسورهای گوشی می‌توانید از قابلیتی به نام «look-around» استفاده کنید. این آیکن در قسمت پایین و سمت راست صفحه وجود دارد. با فعال کردن این قابلیت می‌توانید گوشی خود را به سمت‌های مختلف ببرید (راست، چپ، بالا، پایین) و در Street View زاویه دید خود را تغییر دهید. برای غیر فعال کردن این قابلیت دوباره آیکن آن را انتخاب کنید.

امیدوارم با استفاده از این قابلیت مفید برنامه بتوانید از تمامی مناطقی که قصد سفر دارید یا ارزوی سفر دارید بازدی نمایید و اطلاعاتی به دست آورید.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳ دیدگاه