اینترنت اشیا IOT اینترنت اشیاء تئوریک تکنولوژی

Verizon تست شبکه نسل ۵ را شروع کرد

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

ورایزون برنامه‌هایی برای تست شبکه نسل ۵ در آمریکا دارد که این برنامه را از سال ۲۰۱۶ عملی خواهد کرد. ممکن است الان به راحتی در مورد شبکه‌های نسل ۵ صحبت کنیم.

ورایزون برنامه‌هایی برای تست شبکه نسل ۵ در آمریکا دارد که این برنامه را از سال ۲۰۱۶ عملی خواهد کرد. ممکن است الان به راحتی در مورد شبکه‌های نسل ۵ صحبت کنیم. اما واقعیت این است که نسل پنجم تحولی عظیم در ازتباطات و سرعت انتقال داده‌ها بوجود خواهد آورد. پیش‌بینی می‌شود که این فناوری تا حدود سال ۲۰۲۰ یا دیرتر عرضه شود. با این حال ورایزون اعلام کرده که آمادگی تست نسل جدید را از سال ۲۰۱۶ خواهد داشت و اینکار را شروع میکند.

بزرگترین شرکت مخابراتی آمریکا با alcatel فعلاً در حال همکاری با آلکاتل ؛ سیسکو ؛ اریکسون؛ کوالکام و سامسونگ است تا نسل جدید را با همکاری یکدیگر تست کنند.

ورایزون بیان میکند که نسل پنجم آنقدرها هم از شما دور نیست و نیازی نیست تا آینده بسیار دوری صبر کنید. یکی از مهمترین مسائل در سالی که در حال سپری شدن است اینترنت اشیاء بوده که به آن اهمیت بسیاری داده شده است . به همین دلیل بیشتر دستگاه‌های جدید نیازی مبرم به اینترنت دارند تا تجربه خوبی از کارکردن با آن‌ها بدست آورید و این باعث می‌شود تا همه دستگاه‌های خانه به اینترنت بی سیم درون خانه متصل شوند و شما نیازمند سرعت بیشتری برای تبادل اطلاعات باشید.

5g-speedometer-logo

اگر ورایزون بتوانید تکنولوژی نسل ۵ را نیز به زودی عرضه کند و همانند نسل ۴ که زودتر از موعد عرضه شد تجربه اینترنتی بهتر را بسیار زود بدست آوریم بسیار عالی است. اما نسل چهارم از اینترنت دارای سرعت ۱۲mbps است در حالیکه نسل ۵ سرعتی گیگابیتی را ارائه میدهد و کار را برای ورایزون بسیار سخت کرده است.

احتمال اینکه اولین تست کننده نسل ۵ سامسونگ باشد بسیار زیاد است زیرا در حال کار کردن روی قابلیتی است که از اینترنت های گیگابیتی بر روی دستگاه هایش پشتیبانی کند

نظر شما درباره نسل پنجم اینترنت چیست؟

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۱ دیدگاه