فایرفاکس از کورتانا دزدی میکند

firefox-40-590x330

جالب است نه؟ اخیرا معلوم شده است که در ویندوز ده فایرفاکس از پاسخه های کورتانا برای جست‌و‌جو های انجام شده استفاده میکند. فایرفاکس ۴۰ مدت زیادی نیست که آمده است و موزیلا گفته است که این مرورگر به طور کامل با نسخه ۱۰ ویندوز سازگار شده است. فایرفاکس ۳۹ هم به خوبی روی ویندوز ۱۰ کار میکرد. پس چه چیزی جدید است؟ یک مورد را میتوان به خوبی دریافت. در نسخه ۴۰ فایرفاکس میتواند جست‌و‌جو های کورتانا را برداشته و استفاده کند. شاید به نوعی دزدی باشد.

اگر فایرفاکس ۴۰ به عنوان مرورگر اصلی سیستم شما در ویندوز ۱۰ انتخاب شده باشد به صورت اتوماتیک چیز هایی که در کورتانا جست‌و‌جو و یا پرسش میکنید را دریافت کرده و از آن‌ها استفاده میکند. این اتفاق پس از بروزرسانی به نسخه ۴۰ فایرفاکس انجام شدنی است. موزیلا این قابلیت را به عمد در مرورگر خود گنجانده است و دلیل آن نیز معلوم است؛ اگر شما از مرورگر پیشفرض و موتور جست و جوی پیشفرض به طور همیشگی استفاده کنید به نوعی کورتانا با رفتار شما بدین طریق آشن خواهد شد و نتایج بهتری را در جست‌و‌جو های خود شاهد خواهید بود. همچنین نتیاج سریع‌تری نیز به دست می آورید.

CortanaHero

در این نسخه تنظیماتی برای انتخاب کمک کردن کورتانا وجود ندارد اما امیدواریم که این قابلیت در نسخه های بعدی افزوده شود. موزیلا در اولین سربرگی که پس از آپدیت به نسخه ۴۰ ظاهر می‌شود سایر تغییرات انجام شده روی مرورگر و امکانات جدید را نیز برای شما بیان میکند اما هنوز معلوم نیست که چرا در مورد این مساله توضیحی نداده است.

1 دیدگاه

  1. sorush می‌گه:

    وای خیلی خوبه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *