گنو/لینوکس

آموزش استفاده از اسپیکر bluetooth در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

خیلی از افراد هستن که از سیم خوششان نمی‌آید و از اسپیکر های بی سیم و لوازم دیگر که بدون سیم طراحی شده‌اند برای کارهای روزمره خود استفاده میکنند. ممکن است برای برخی تنظیم کردن و شناساندن یک اسپیکر bluetooth به سیستم اوبونتو کاری مشکل باشد و یا روش آن را ندانند. در زیر با ارائه چند مرحله ساده به شما امکان استفاده از اسپیکر و یا هدفون بی سیمتان را خواهیم داد.

نصب اسپیکر های bluetooth در اوبونتو

برای این آموزش ما از اوبونتو ۱۵٫۰۴ استفاده کرده ایم. اما به شما قول میدهیم که این آموزش در دیگر نسخه ها همانند ۱۴٫۰۴ و چه بسا نسخه ها قبلی تر نیز کاربرد خواهد داشت.

مرحله اول

Setup_Bluetooth_Speakers_Ubuntu

bluetooth را روشن کنید و همچنین اسپیکر خود را نیز روشن نمایید . معمولاً در اوبونتو bluetooth روشن است. اگر آن را مشاهده نکردید از قسمت تنظیمات اقدام به روشن کردن آن کنید.

مرحله دوم

Bluetooth_Speaker_Setup

در پنچره مخصوص bluetooth کمی صبر کنید تا جست‌و‌جو کرده و مواردی را که پیدا میکند به شما نمایش دهد. مطمئن شوید که bluetooth اسپیکر روشن باشد و همچنین در قسمت device types گزینه all types انتخاب شده باشد.

مرحله سوم

Bluetooth_Speaker_Setup_1

منتظر بمانید تا جست‌و‌جو تمام شود. سپس خواهید دید که bluetooth اسپیکر شما را به عنوان یک وسیله ( مثلاً هدست ) خواهد شناخت پس از انتخاب آن بر روی next کلیک کنید

مرحله چهارم

Bluetooth_Speaker_Setup_3

پس از پیدا شدن و انتخاب آن دستگاه تلاش میکند تا دستگاه شما را نصب کند. کمی صبر کنید تا به نتیجه نهایی برسد. اگر در میانه کار نصب متوقف شد و یا از شما پسورد درخواست کرد هردو bluetooth را ریست کرده و از اول مراحل را انجام دهید. پس از تمام شدن نصب شما تصویری همانند تصویر روبه رو را مشاهده خواهید کرد.

مرحله پنجم

Bluetooth_Speaker_Setup_4

پس از اینکه با موفقیت هر دو دستگاه را جفت کردید شما باید آیکون bluetoothی شبیه به شکل زیر را در بالای صفحه نمایش خود مشاهده کنید که به شما اشاره میکند که bluetooth متصل شده است. بر روی آن کلیک کرده و در آنجا اسپیکر ها و یا هدفون های متصل به دستگاه را مشاهده خواهید کرد. برای اینگه مطمئن شوید که فایل‌های شما پخش خواهند شد حتماً گزینه visible را در اوبونتو روشن نمایید.

مرحله ششم

Play_audio_through_Bluetooth_Ubuntu

برای پخش کردن موسیقی و صداها از طریق bluetooth به قسمت تنظیمات صدا رفته و شما گزینه ای برای انتخاب bluetooth جهت پخش صدا را مشاهده خواهید کرد. این کار شبیه همان کاری است که برای پخش صدا از طریق HDMI در اوبونتو انجام میدهید.

اگر موفق نشدید تا فایلی را با آن پخش کنید بهتر است هر دو bluetooth هدفون و دستگاه را خاموش و روشن کنید. این کار در اکثر موارد جواب خواهد داد.

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه