مدارهای الکترونیک پروژه های آردوینو

آموزش ساخت دستبند ویبراتور با استفاده از آردوینو Gemma

آموزش ساخت دستبند ویبراتور با استفاده از آردوینو Gemma-دیجی اسپارک
نوشته شده توسط اروند طباطبایی

دست ها را بالا ببرید! پاهایتان را به جلو کش دهید و بدن را به چپ و راست بچرخانید. خستگیتان در نرفت؟ خوب چند دقیقه از پشت میز بلند شوید و راه بروید پیش از آنکه با صندلی یکی شوید. در این آموزش به معرفی ساخت دستبند ویبراتور دار با استفاده از آردوینو جما (Gemma) می پردازیم. در ادامه با دیجی اسپارک همراه باشید.

تکنولوژی به همان اندازه که ما را در خانه و پشت میزمان میخ کوب کرده، در تلاش است ما را مجبور به تحرک و ورزش بیشتر نیز کند. حتی بازی های رایانه ای را به گونه ای طراحی می کنند که با حرکات بدن اجرا شوند. اما گاهی چنان در کار غرق می شویم که حتی کپسول اکسیژن نیز چاره ساز نیست. پس راهکار چیست؟ به خودمان برق وصل کنیم. چرا که نه؟ در ادامه با ما همراه باشید تا چگونگی ساخت دستبند ویبراتور دار شوک دهنده را بررسی کنیم.

 

برای ساخت این پروژه به قطعات زیر نیاز دارید:

برد برنامه پذیر Arduino GEMMA
دیسک مینی موتور ارتعاشی
دیود ۱N4001
ترانزیستور   PN2222 NPN
مقاومت ~۲۰۰-۱K ohm
لاستیک شرینک حرارتی
لحیم و ایزارهای دیگر
چند تکه نوار چرمی
نوار چسب و ماژیک
برد جما یک برد کوچک و برنامه پذیر است که برای گجت های پوشیدنی بسیار مناسب است. این برد پوشیدنی دارای پردازشگر Attiny85 و پنج پین I/O است.

 

این مدار توسط دیجی  اسپارک تست نشده است.

 

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه

۳ دیدگاه

  • با سلام جناب آقای اروند طباطبایی

    لطفا آموزش گام به گام ساخت دستگاه تنس عضلانی یا منقبض کننده عضلات Electro Stimulator را قرار دهید. این دستگاه برای افراد مختلف بخصوص برای افرادی که دارای ناتوانی جسمی هستند مورد نیاز هست اما نمونه‌های همین دستگاه با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسند. اگر بشود خود افراد این دستگاه را آماده کنند خیلی خوب است.