گنو/لینوکس

آموزش نصب دسکتاپ Budgie در اوبونتو

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

آخرین نسخه از دسکتاپ Budgie بانسخه ۱۰٫۲٫۳ که یک دسکتاپ اختصاصی برای توزیع solus میباشد دارای یک ppa برای نصب و تست شده است(البته به صورت غیر رسمی) که میتوانید از طریق آن این دسکتاپ را بر روی اوبونتو ۱۵٫۱۰ و همچنین ۱۶٫۰۴ تست کنید.

Budgie یک دسکتاپ مخصوص توزیع گنو/لینوکسی Solus است که از پایه نوشته شده است و طراحی مدرک و سبکی دارد. همچنین Budgie میتواند ظاهری شبیه به دسکتاپ Gnome 2 را به شما ارائه کند.

در زیر چند اسکرین شات از دسکتاپ Budgie را درتوزیع اوبونتو نسخه ۱۵٫۱۰ میبینیم :

budgie-desktop-windows-600x337

budgie-desktop-twopanels-600x337 (1)

budgie-desktop-launcher-600x337 (2)

نصب دسکتاپ Budgie با استفاده از PPA

ابتدا باید ppa دسکتاپ را به سیستم خود اضافه میکنیم؛ برای اینکار ابتدا ترمینال را از دش و یا با میانبر های ctrl + alt+ t باز کنید. سپس دستور زیر را درآن وارد نمایید :

 

پس از آن پسورد خود را وارد کرده و سپس اینتر را فشار دهید و به یاد داشته باشید که پسورد شما در ترمینال نمایش داده نخواهد شد.

پس از آن پکیج منیجر synaptic را باز کرده و budgie-desktop را نصب کنید و یا میتوانید با استفاده از وارد کردن دستورات زیر در ترمینال آن را نصب نمایید :

 

و برای نتجیه بهتر moca icon و arc theme نیز نصب خواهند شد تا ظاهری زیبا‌تر به دسکتاپ budgie شما بدهند.

پس از اینکه فرآیند نصب تمام شد یک بار log out کرده و با دسکتاپ جدید log in کنید.

budgie-session

درصورتی که بخواهید این دسکتاپ را حذف کنید نیز میتوانید از دستورات قرار داده شده در زیر استفاده کنید و همچنین ppa آن را نیز از software&updates و بخش other software حذف نمایید.

 

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. در حال حاضر مدیریت تولید مقطع کارشناسی ارشد هستم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه