دسته‌بندی

باتری های خانگی برای تامین انرژی در ساعات اوج مصرف

نوشته شده توسط آزاده مختاری

امروز اگر نگاهی به مصرف برق در خانه ها داشته باشیم می توانیم شاهد مقدار مصرف بالا و جریمه استفاده از برق در ساعات اوج مصرف داریم. ساعات اوج مصرف همان ساعت هایی از روز است که تمام وسایل خنک کننده و گرم کننده روشن می شوند و به برق نیاز دارند. بنابراین در ادامه با دیجی اسپارک برای معرفی باتری های خانگی برای تامین انرژی در ساعات اوج مصرف همراه باشید.

همان طور که می دانید برای صرفه جویی در استفاده از انرژی شرکت های ارائه دهنده انرژی اقدام به جریمه برای مصرف بیش از حد معمول و ساعات اوج بار نموده اند. بنابراین Orison Energy با ارائه‌ی یک جفت باتری خانگی به کاهش این هزینه ها کمک می کند.

این دستگاه از دو قسمت Orison Tower و Orison Panel تشکیل شده است و این دوقسمت هنگامی که استفاده از برق کم باشد شارژ می شوند و انرژی را برای ساعات اوج بار تامین می کنند. همچنین باتری Orison به گونه‌ای طراحی شده است که بتوانند انرژی ۲٫۰ کیلووات‌ساعت را در خود ذخیره کنند و در طول روزOrison Tower و Panel قدرت و انرژی لازم برای وسایل و ابزار الکترونیکی را تامین می‌نمایند.

همچنین می‌توان از Orison Tower و Panel به عنوان بسته‌های باتری لیتیوم-یون خارجی برای تامین انرژی اسباب بازی ها وو سایل الکترونیکی استفاده کرد. نمونه مشابه این طرح قبلا ارائه شده است ولی این باتری با اختلافات زیادی نسبت به باتری های قبلی توانسته است جایگاه بالایی را کسب کند.

باتری‌های Orison Tower و Panel به صورت فشرده، سبک و به صورت Plug-and-Play طراحی شده‌اند. Tower دارای ارتفاع ۸۶ سانتی‌متر و عرض ۲۳ سانتی‌متر می باشد که ظاهری شبیه پنکه پلاستیکی کوچک دارد. Panel با ابعاد ۵۶ و ۷۱ و۶/۳ سانتی‌متر طراحی شده است و فضای زیادی را اشغال نمی کند. هر کدام از این قسمت ها دارای وزن ۱۸ کیلوگرم می باشند که سبب حمل آسان و راحت آن ها می گردد.

باتری های خانگی برای تامین انرژی در ساعات اوج مصرف

باتری های خانگی برای تامین انرژی در ساعات اوج مصرف| دیجی اسپارک

یکی از ویژگی های مهم این باتری ها نصب راحت می باشد که کاربران می‌توانند به سادگی آن ها را به سوکت‌های دیواری وصل کنند.

همچنین برای افرادی که نیاز به انرژی بیشتر داشته می‌توانند چندین سیستم Orison را به مدارهای مختلف متصل کنند و به این صورت از آن استفاده کنند. همچنین این باتری می تواند با سایر لوازم تامین کننده انرژی هماهنگ شود و به عنوان توان اضافه به تامین انرژی بپردازد. هنگامی که اختلال یا قطعی رخ دهد توسط نرم افزار مربوطه به رفع اختلال و بررسی مشکل می پردازد و به طور خودکار مشکل را حل می کند.

این باتری ها دارای گارانتی ۱۰ ساله می باشند که Orison در نظر دارد که باتری Panel را به همراه یک اینورتر با قیمت ۱۶۰۰ دلار عرضه نماید و باتری‌های جایگزین هر کدام ۱۱۰۰ دلار قیمت دارند. Orison Tower نیز با قیمت ۱۹۵۰ دلار معرفی شده است.

درباره نویسنده

آزاده مختاری

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه