دسته‌بندی

بهترین روتر های ۲۰۱۵

نوشته شده توسط اروند طباطبایی

مودم ها ممکن است که چیز خیلی جالبی در دنیای پر از تکنولوژی های امروزه نباشند اما یکی از مهترین ها به حساب می‌آیند که بدون آن‌ها بسیاری از کارهای ما امکان‌پذیر نیستند. مود ها را شاید بتوان دریچه ای رو به دنیایی وسیع و سریعتر از معمول دانست. امروزه بیشتر دستگاه‌ها نیازمند آن‌ها هستند و بسیار از مردم حتی در تلویزیون خو نیز فیلم‌هایی را به صورت استریم شده از روی نت میبینند. استریم کردن و همچنین بازی‌های آنلاین ممکن است بار زیادی را روی دوش مود و شبکه محلی شما بیاندازد و قطعاً یک مودم ضعیف نمیتواند از پس آن بر بیاید و در این بین جنگی در بین دستگاه‌های متصل به روتر برای تصاحب پهنای باند درخواهد گرفت.

چند مودم برتر سال ۲۰۱۵ را در زیر به شما معرفی خواهیم کرد.

بهترین

Asus RT-AC68U AC1900 802.11ac Router

asus-rt-ac68u

این مدل بهترین مدل سال از دیگاه ما انتخاب شده است

در این مدل قابلیت‌های فوق‌العاده اس گنجانده شده است و سرعت وایرلس بسیار عالی و و برد خوب آن به همراه ساپرت از wan دوال و آنتن های جدا شونده این مودم را تبذیل به بهترین انتخاب سال کرده است.

این مودم از نوع دیواری نیست که فضای کمتری را آشغال کند ولی طراحی آن به گونه اس است که حال ایستاده دارد و در این مورد ایسوس کمی متفاوت عمل کرده است. این مدل میتواند تا ۱٫۳ گیگابیت برثانیه سرعت بیسیم را به شما ارائه دهد و از یک باند ۵۴ گیگاهرتزی استفاده میکند و همچنین تا ۲٫۴ مگابیت برثانیه نیز سرعت بر روی باند ۲٫۴ گیگاهرتز ارائه میدهد. و محدوده بهترین عمل‌کرد آن نیز ۲۰ تا ۲۵ فوت است. اما قیمت این مودم کمی گران بوده و ممکن است شما را نا امید کند چرا که ۱۷۲ دلار برای یک روتر کمی زیاد است.

بهترین در میان قیمت ها

TP-Link Archer C7 AC1750 Dual Band Wireless AC Gigabit Router

348351-tp-link-archer-c7-ac1750-dual-band-wireless-ac-gigabit-router

این روتر نیز در رده مودم های با قیمت متوسط بسیار عالی عمل میکند. این مدل نیز از آنتن های جدا شدنی بهره میبرد و با قیمت خود از دوباند ۲٫۵ و ۵ گیگاهرتز به ترتیب ۴۵۰ مگابیت بر ثانیه و ۱۳۰۰ مگابیت برثانیه استفاده میکند و از یک پورت usb نیز برای متصل کردن حافظه های Usb بحره میبرد. اما این usb ورژن ۲ است و ممکن است کمی سرعت آن کم باشد و سرعت آپ استریم کمی پایین است. قیمت آن ۹۰ دلار است و میتوان با آن NAS نیز راه اندازی کرد و اگر برای شما usb 3 نیز مهم است میتواند با ۳۵ دلار بیشتر یک مدل بالاتر از آن را بخرید

بهترین گزینه اقتصادی

TP-Link TL-WR841N

1-1

این یک مدل فوق‌العاده ارزان‌قیمت است کانفیگ های محدود و امکانات کمتر نسبت به بقیه مدل ها ممکن است برای کسانی که یک مدل خوب اما با قیمت کمتر میخواهند مناسب باشد. این مدل از اترنت گیگابیت و یا usb استفاده نمیکند و نهایت برد آن ۱۵ تا ۲۰ متر است. سرعت آن در حدود ۳۳ مگابیت است و در مسافت های زیاد این مقدار به ۵٫۳ مگابیت بر ثانیه میرسد .

درباره نویسنده

اروند طباطبایی

بنیانگذار دیجی اسپارک: اولین مرجع تخصصی امبدد سیستم به زبان فارسی / کارشناس سئو و تولید محتوا

هرچه می آموزم میبینم که خیلی کم آموختم. علاقه به رباتیک و تکنولوژی دارم. امیدوارم بتونم دانشی را که آموخته‌ام، به روش‌های مختلفی به کاربران علاقمند منتقل کنم.

تبادل نظر و رفع عیب با ثبت دیدگاه